Bogusław Sonik

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS

Co dalej?

Poseł Bogusław Sonik: Odchodzę z klubu Koalicji Obywatelskiej. Rzecznik PO komentuje

2023-07-27 16:02

- Postanowiłem wystąpić z klubu Koalicji Obywatelskiej – powiedział w "Kwadransie Politycznym" TVP1 były poseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik. Pytany, z jakiej listy wystartuje w wyborach parlamentarnych, powiedział, że "aktywnie czeka" na propozycje. Sonik poinformował, że odbył rozmowy z liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Na początku maja Bogusław Sonik poinformował, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej z uwagi na kwestie światopoglądowe, w tym dotyczące aborcji; ocenił, że partia ostro skręciła "w lewo". Jak wtedy tłumaczył, czuł się "wypychany" i miał dość atmosfery w partii.

W czwartek (27.07)  w Biurze Krajowym Platformy Obywatelskiej odbyła się konferencja prasowa Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej z udziałem Gabrieli Lenartowicz i Jana Grabca. Tego dnia rano poseł Bogusław Sonik ogłosił w "Kwadransie Politycznym" TVP1, że postanowił wystąpić z klubu Koalicji Obywatelskiej.

Grabiec pytany o tę sprawę na konferencji prasowej powiedział: - Poseł Sonik już od dłuższego czasu nie brał udziału w pracach klubu, głosował inaczej, niż rekomendacje klubowe, to jest fakt powszechnie znany. Rozumiem, że chce swoją przyszłość polityczną wiązać z jakąś inną formacją, rzecz jasna to jest jego osobista decyzja.

- Raczej mamy do czynienia dziś z sytuacją, w której niektórzy politycy, parlamentarzyści pukają do bram klubu Koalicji Obywatelskiej. My nie prowadzimy polityki polegającej na wyciąganiu parlamentarzystów z innych klubów. Przed nami wybory parlamentarne, to jest moment, w którym politycy się opowiadają z jakich list kandydują, w tym momencie będzie wiadomo, kto, jakie barwy reprezentuje - wskazał rzecznik PO.

Odnosząc się do tego, że Sonik czuł się "wypychany z partii", powiedział: "To jego osobiste odczucie. Znacie państwo jakieś wypowiedzi publiczne polityków Platformy czy KO, które by dyskredytowały pana posła? Nie znam takich wypowiedzi, nigdy nic takiego nie padło. Myślę, że to są jakieś osobiste odczucia, do których pan poseł doszedł. Myślę, że jego decyzja związana jest z tym, co zresztą sugerował wielokrotnie w wywiadach publicznych, że ma inny pomysł na aktywność publiczną. Szanujemy to" - zaznaczył Grabiec.

M. KIERWIŃSKI: NIE BĘDĘ PRZEKONYWAŁ SONIKA, ŻEBY ZOSTAŁ W PO
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany