Porównanie stylu pierwszych dam: Jill Biden i Agaty Dudy. Która ubiera się lepiej?

i

Autor: AP / SUPER EXPRESS Porównanie stylu pierwszych dam: Jill Biden i Agaty Dudy. Która ubiera się lepiej?

Porównanie stylu pierwszych dam: Jill Biden i Agaty Dudy. Która prezydentowa ubiera się lepiej?

2022-03-23 10:34

Agata Duda jak i Jill Biden wyróżniają się klasyczną elegancką, ale i zamiłowaniem do kolorów. Ich stroje są szeroko komentowane w mediach. Który styl jest lepszy? Amerykańskiej pierwszej damy czy polskiej pani prezydentowej? Wybór nie jest prosty.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w piątek (25.03) odwiedzi Warszawę. Następnie w sobotę spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą - podał w niedzielę (20.03) w nocy Biały Dom. Tematem rozmów będzie m.in. kryzys humanitarny wywołany przez rosyjską agresję na Ukrainie. Bardzo możliwe, że spotkanie prezydentów odbędzie się również w towarzystwie ich żon - Agaty Dudy i Jill Biden.

Czy tego chcemy, czy nie, moda jest nieodłącznym elementem dyplomacji. To, w jaki sposób ubierają się (najczęściej) kobiety na salonach, jest szeroko komentowane po obu stronach oceanu. Panie działające w polityce zaś są szczególnie wystawione na krytykę i ocenę modowych wyborów. Która z pierwszych dam ma lepszy styl?

Jill Biden preferuje mocne kolory

Jill Biden, żona 46. prezydenta USA, już od samego początku kadencji swojego męża Joe Bidena wyróżniała wśród pierwszych dam. Zdecydowała, że będzie godzić obowiązki reprezentacyjne z pracą zawodową - jest wykładowczynią w Northern Virginia Community College.

Co więcej, zespół prasowy Jill Biden oświadczył, że nie będzie komentować wyborów modowych pierwszej damy. Jest to jasny sygnał, żeby zwrócić uwagę na na bardziej merytoryczne aspekty urzędu pierwszej damy.

Nie da się jednak nie zauważyć, że w jej garderobie dominują mocne, zdecydowane kolory. Od pastelowego różowego płaszcza HiSo, który nosiła 15 lutego ubiegłego roku podczas wsiadania do Air Force One, po fioletowy kostium ze spódnicą Michaela Korsa, który nosiła podczas występu 25 lutego - pierwsza dama ma w szafie chyba wszystkie kolory tęczy.

JIll BIden wybiera przede wszystkim amerykańskie domy mody, m.in. Oscar de la Renta, Markarian, Michael Kors, Stuart Weitzman, a także Veronica Beard, Lela Rose, Brandon Maxwell, Gabriela Hearst.

Agata Duda - nienaganna elegancja

Agata Duda, żona prezydenta Polski, również nie stroni od kolorowych strojów. Nie raz była widziana w różowych czy czerwonych kostiumach. Chociaż w jej szafie można znaleźć również sporo czarno-białych strojów. Od samego początku publicznych wystąpień Agata Duda stara się unikać dodatków - zarówno tych drobnych, jak i większych, które miałyby odciągać uwagę od zgrabnej sylwetki, eleganckiej stylizacji lub schludnej fryzury.

Stroje Agaty Dudy sprawiły, że internauci niekiedy porównywali jej styl do tych, które prezentowały księżna Diana lub Claire Underwood z serialu "House of Cards". Zdarzały się jednak pani prezydentowej wpadki, jak np. podczas wizyty w galerii Borghese, gdzie zaprezentowała się w sukni, którą zdobiły ogromne kwiaty. Kreacja polskiej pierwszej damy wyraźnie wyróżniała się na tle stonowanych stylizacji żon innych prezydentów. Strój Agaty Dudy dla niektórych był zbyt krzykliwy.

Zobacz galerię ze strojami Agaty Dudy oraz Jill Biden!

Super Raport 22.03 (Goście: Paweł Kowal - KO, gen. Mieczysław Bieniek oraz Maciej Zaniewicz - PISM) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Sonda
Czy Agata Duda dużo pracuje?