Władimir Putin

i

Autor: PAP/EPA/SERGEJ BOBYLEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK

Czy to już jego koniec?

Porażające słowa byłego szpiega o Putinie. Został mu rok?!

2023-07-29 18:36

Władimir Putin, choć oczy niemal całego świata są na niego zwrócone, pozostaje bardzo tajemniczą postacią. Wszelkie prywatne informacje na jego temat są pilnie strzeżone. Były szpieg MI6 Christopher Steele jednak wysnuł pewne porażające wnioski na temat prezydenta Rosji. Według niego niebawem zakończą się jego rządy.

Władimir Putin nie pozwala, by jakiekolwiek informacje na temat jego zdrowia czy innych prywatnych aspektów jego życia przedostały się do opinii publicznej. Nie powstrzymuje to jednak ekspertów od analizowania jego rządów. Jednym z nich jest były szpieg MI6 Christopher Steele, który w latach 2006-2009 w brytyjskim wywiadzie kierował wydziałem rosyjskim.

Według niego Władimir Putin przestanie rządzić w Rosji w ciągu najbliższych 12 miesięcy z powodów „metody żelaznej pięści”, jakie ten stosuje. Wymienia także możliwe scenariusze. Najgorszy dla Zachodu, według Steele’a, byłby ten, w którym przywódca Rosji umiera nagłą śmiercią w skutek zamachu, dokonanego na przykład przez nacjonalistów  tajnych służb.

- Polityka Rosji niewiele zmieniłaby się, ale zamach mógłby doprowadzić do powstania reżimu przejściowego, a prezydentem mógłby zostać dowódca rosyjskich sił powietrznych, gen. Siergiej Surowikin – mówił w rozmowie ze Sky News.

Innym możliwym scenariuszem jest powstanie zorganizowane przez szefa Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna lub opozycjonistów kręgu Aleksieja Nawalnego. Według byłego szpiega trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, kto mógłby przejąć władzę przez Władimria Putina, choć możliwości jest wiele.

Sonda
Czy wkrótce skończą się rządy Putina w Rosji?
Wieczorny Express gość gen. Mieczysław Bieniek