Długa rekonwalescencja prezesa
Chociaż kampania wyborcza nabiera tempa, Jarosław Kaczyński wciąż nie wraca do swojej aktywności i nie bierze udziału w objazdowych spotkaniach z wyborcami. W planach jest odwiedzenie w sumie 94 partyjnych okręgów. Według doniesień Onetu, w związku z niedyspozycją prezesa PiS, do polskiej polityki wróciła była premier, europosłanka Beata Szydło. - „Rekonwalescencja prezesa Kaczyńskiego - jak twierdzą nasi informatorzy na Nowogrodzkiej - trwa dłużej niż pierwotnie zakładano i jest w zasadzie przesądzone, że do świąt wielkanocnych nie wróci on do swej podróży po Polsce” – czytamy w Onecie.
Onet: prezes PiS przeszedł sepsę
Powodem niedyspozycji polityka jest utrzymujący się ból po operacji kolana. Onet dowiedział się, że jest jeszcze jedna przyczyna opóźnionego powrotu lidera PiS na trasę: znaczne osłabienie organizmu po przejściu przez Jarosława Kaczyńskiego sepsy. Ta ciężka choroba miała wystąpić u niego przed operacją. - „Na szczęście sepsę szybko udało się zdiagnozować, co pozwoliło wdrożyć odpowiednie i skuteczne szpitalne leczenie” – ustalił portal powołując się na bliskiego współpracownika szefa PiS.
Kaczyński wygrał sprawę przeciwko Sikorskiemu! W tle słowa o Lechu Kaczyńskim
Informację o przebytej przez Kaczyńskiego chorobie próbowaliśmy potwierdzić u jego brata ciotecznego. - Jarek nie miał żadnej sepsy – zaprzeczył Jan Maria Tomaszewski.
Sepsa jest częstym powikłaniem
O możliwość zachorowania w szpitalu na sepsę zapytaliśmy posła PiS i lekarza, Bolesława Piechę. - Zdarza się, że rana pooperacyjna może zostać zakażona bakterią. Sepsa jest dość częstym powikłaniem przy endoprotezie stawu kolanowego. Nie powinno do niej dochodzić, ale jest odnotowywana. Pozostaje tylko pytanie, jakie to była sepsa -mówi nam polityk. - Sepsa, tak jak każda choroba może pozostawić po sobie jakieś objawy, ale pan prezes Kaczyński na pewno jest z niej wyleczony. Dlaczego nie wyjechał jeszcze w trasę? Zapewne jest jeszcze na rekonwalescencji. Kiedyś wszczepienie endoprotezy było bardzo potężnym zabiegiem operacyjnym. Dziś to już zabieg standardowy, ale wciąż poważny i wymaga długiej rehabilitacji - dodaje Bolesław Piecha.
Sepsa (dawniej: posocznica) to specyficzna reakcja organizmu na zakażenie. Nie jest to samodzielna jednostka chorobowa, ale zagrażającą życiu dysfunkcja narządowa w odpowiedzi na zakażenie. Śmiertelność z powodu sepsy jest wciąż niestety wysoka. Po przejściu choroby mogą pojawić się komplikacje zdrowotne, w tym problemy z pamięcią oraz napady padaczkowe.
NIŻEJ ZOBACZYSZ ZDJĘCIA, JAK KACZYŃSKI WYSZEDŁ ZE SZPITALA POD KONIEC ZESZŁEGO ROKU