Radosław Sikorski, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, AP Radosław Sikorski, Jarosław Kaczyński

JEST DECYZJA SĄDU

Kaczyński wygrał sprawę przeciwko Sikorskiemu! W tle słowa o Lechu Kaczyńskim

2023-03-21 10:59

Pełnomocnik prezesa PiS przekazał dla PAP, że Jarosław Kaczyński wygrał sprawę sądową przeciwko Radosławowi Sikorskiemu ws. ochrony dóbr osobistych. Chodziło o wpis Sikorskiego na Twitterze, który dotyczył Lecha Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński wybrał sprawę przeciwko Radosławowi Sikorskiemu 

Jarosław Kaczyński wygrał sprawę sądową przeciwko Radosławowi Sikorskiemu ws. ochrony dóbr osobistych. Sprawa dotyczyła wpisu, który Radosław Sikorski umieścił na Twitterze w styczniu 2021 roku. Wpis był odpowiedzią na komentarz jednego z dziennikarzy, dotyczącego nadania ulicy w Warszawie imienia Lecha Kaczyńskiego Sikorskiego napisał: - Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego. Dość budowania kultu do którego nie ma podstaw - wpis takiej treści umieścił w sieci Sikorski. Następnie dodał: - Zwolenników kultu Lecha Kaczyńskiego proszę o wymienienie zasług, które go uzasadniają. Dla ułatwienia dodam, że słusznie podpisał traktat z Lizbony, popierał pojednanie z Ukrainą i przestrzegał Konstytucji w odróżnieniu od @AndrzejDuda. Ale na pomniki to trochę mało - brzmiał wpis. Sikorski zabrał głos po informacji o tym, że Kaczyński z nim wygrał i wyznał, że będzie się odwoływał od wyroku. 

To nie jedyna sprawa, która zaprowadziła Kaczyńskiego i Sikorskiego przed sąd. Wystarczy wspomnieć sprawę z grudnia 2022 roku. Wówczas sąd uznał, że Jarosław Kaczyński musi pokryć koszty opublikowania przeprosin Sikorskiego w portalu Onet. Chodziło o koszty 708 tys. Sikorski jednak zdecydował, że chce, by prezes PiS wpłacił 50 tys. zł na ukraińskie siły zbrojne, tak też się stało. 

M.KOBOSKO: SPRAWA SIKORSKIEGO JEST PROBLEMEM DLA PLATFORMY
Listen on Spreaker.