Rafał Trzaskowski & Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express & Sebastian Wielechowski / Super Express Rafał Trzaskowski & Mateusz Morawiecki

Nowy sondaż dla "Super Expressu":

Wyborcy stawiają na Morawieckiego i Trzaskowskiego. Kaczyński i Tusk powinni odsunąć się w cień? NOWY SONDAŻ

2023-03-21 5:15

Kto powinien być twarzą kampanii wyborczych PiS i KO? Odpowiedzi wyborców tych partii w sondażu wykonanym przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” są jednoznaczne: Mateusz Morawiecki (55 l.) oraz Rafał Trzaskowski (51 l.)! – Premier został wskazany, bo ma częsty kontakt z mediami. Z kolei Rafał Trzaskowski dał się dobrze poznać w kampanii na prezydenta kraju – komentuje nam politolog Rafał Chwedoruk (54 l.).

Szydło i Kaczyński w tyle za Morawieckim

Do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu jest coraz mniej czasu, więc kampania wyborcza nabiera tempa. Kto powinien zostać twarzą kampanii PiS? Instytut Badań Pollster zapytała o to w sondażu wyborców Zjednoczonej Prawicy. Okazuje się, że wskazali Mateusza Morawieckiego (54 proc.), zostawiając w tyle prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (74 l.) i byłą premier Beatę Szydło (60 l.). – Wybór pana premiera to pewnie kwestia młodego wieku. Jako premier Mateusz Morawiecki wykonuje tytaniczną pracę. Myślę, że on już jest twarzą kampanii i ma wsparcie zarówno pana prezesa Kaczyńskiego jak i premier Szydło – komentuje dla nas poseł PiS Bolesław Piecha (69 l.).

Polacy nie wierzą w obietnice wyborcze. W sondażu Tusk wypada gorzej niż Kaczyński

Tusk nie powinien być twarzą wyborów

Instytut Badań Pollster w sondazu zapytał także wyborców KO, kto powinien być twarzą kampanii ugrupowania: lider PO Donald Tusk (66 l.) czy prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Aż 64 proc. ankietowanych wybrało tego drugiego. – Rafał jest świeży i pomogła mu m.in. kampania w wyborach prezydenckich oraz Campus Polska. Natomiast Donald Tusk ma obciążenie w postaci premierostwa – nie każdemu podobały się jego decyzje – uważa poseł KO Jerzy Borowczak (66 l.).

Nowy spot wyborczy PiS miażdży PO! Beata Szydło na pierwszym planie

Trzaskowski jest mniej kontrowersyjny

Podobnie wyniki obu badań ocenia prof. Rafał Chwedoruk. - Morawiecki jest wskazywany przez częste kontakty z mediami i długi okres pełnienia swojej funkcji – tłumaczy politolog z UW. – Trzaskowski wygrywa zaś z Tuskiem, bo jest od niego mniej kontrowersyjny i ma za sobą dwie kampanie wyborcze, co pomogło mu wejść do ogólnokrajowej świadomości. Nie bez znaczenia jest też czynnik pokoleniowy – kwituje Rafał Chwedoruk. Badanie wykonano w dniach 13-14 marca na próbie 1037 dorosłych Polaków.

Quiz Jan Paweł II. Co wiesz o polskim papieżu? 10/15 to minimum

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Jan Paweł II?

Sondaż: Kto powinien być twarzą kampanii wyborczej PiS?

Sondaż - kto powinien być twarzą kampanii PiS?

i

Autor: Super Express Sondaż - kto powinien być twarzą kampanii PiS?

Sondaż: Kto powinien być twarzą kampanii KO?

Sondaż - Kto powinien być twarzą kampanii KO?

i

Autor: Super Express Sondaż - Kto powinien być twarzą kampanii KO?
Express Biedrzyckiej - Robert BIEDROŃ
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają