Donald Tusk

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express Donald Tusk

Szok

Porażające doniesienia o emeryturze Tuska. Kwota zwala z nóg

2023-03-17 8:10

Lider PO Donald Tusk Jest ostatnio bardzo aktywny na polskiej scenie politycznej: jeździ po Polsce i spotyka się z mieszkańcami różnych miejscowości, a także prężnie działa w mediach społecznościowych, gdzie wytyka błędy obecnej władzy. Można się zatem zdziwić, że były premier jest już na emeryturze. Ile wynosi emerytura Tuska? Jak podają media, dostaje 21 tysięcy zł brutto!

Emerytura Donalda Tuska? Ogromne świadczenie za przewodniczenie Radzie Europejskiej

Donald Tusk może liczyć nie tylko na emeryturę z ZUS-u, ale też na emeryturę europejską z racji swojej pracy jako szef Rady Europejskiej. W instytucjach unijnych wiek emerytalny to 66 lat, które lider PO skończy w kwietniu tego roku. Jak ustalił Fakt, skorzystał jednak z prawa do wcześniejszego pobierania świadczenia, o które można się ubiegać na sześć lat przed osiągnięciem wymaganego wieku. Jak ustalił dziennik u unijnych urzędników, Donald Tusk pobiera emeryturę od 23 kwietnia 2022 roku i wynosi ona ok. 21 tysięcy z brutto miesięcznie! To zawrotna kwota, o której wielu polskich seniorów może jedynie pomarzyć. Co więcej, byłemu premierowi przysługuje także polska emerytura z ZUS-u, jednak na tę chwilę nie wiadomo, czy już złożył odpowiedni wniosek.

Wcześniejsza emerytura Donalda Tuska może dziwić w świetle decyzji, jakie za czasów rządów PO podjął. W 2013 weszła w życie ustawa, która zakładała stopniowe podwyższanie i wyrównywanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn – kolejna z 60 i 65 lat do 67. Choć wówczas przekonywano o korzyściach płynących z takiego rozwiązania, większość społeczeństwa była zdecydowanie niezadowolona z takiego rozwiązania. Jak widać, sam Donald Tusk także nie chciał czekać i postanowił zostać emerytem wcześniej, niż lata temu proponował Polakom.

W naszej galerii poniżej zobaczysz, jak zmieniała się żona Donalda Tuska.

Sonda
Wiek emerytalny w Polsce powinien:
Express Biedrzyckiej - Jacek ROSTOWSKI
Listen on Spreaker.