Donald Tusk

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS, shutterstock

Nie przewidział riposty polityków PiS...

Donald Tusk pokazał swoje zakupy i ceny w Biedronce w 2015 roku "Mój ukochany schaboszczak"

2023-03-15 17:50

Lider PO Donald Tusk postanowił wbić szpilę w obecny rząd, porównując ceny z gazetki popularnego dyskontu z marca 2015 i obecnych. Wskazał na kilka najpopularniejszych produktów, w tym schab. Nie wszyscy jednak zgadzają się z byłym premierem…

Donald Tusk postanowił nagrać filmik, w którym pokazuje swoje zakupy, ale też porównuje dzisiejsze ceny z tymi sprzed ośmiu lat, czyli, jak podkreślił, zanim PiS przejął w Polsce władzę. – Zobaczcie, pomidory 3,99 zł (…), dzisiaj kilo pomidorów prawie 13 zł. Moja cena cebuli to była złotówka za kilogram, dzisiaj sześć razy więcej. Mój ukochany schaboszczak, kilogram, wtedy 11, 99 zł, dzisiaj to jest prawie 21 zł. I rekordzista, olej 2 litry. Wtedy nie całe 9 zł, dzisiaj prawie 22 zł – wyliczył były premier. – Tak po ludzku dzisiaj brzmi komunikat dzisiejszy o rekordowej w Polsce inflacji. PiS równa się drożyzna – podsumował.

Politycy PiS odpowiadają Donaldowi Tuskowi

Filmik Donalda Tuska zwrócił uwagę niektórych polityków PiS, którzy postanowili odpowiedzieć mu za pośrednictwem Twittera. - Kiedy rządziliście Polacy dostawali 5 zł za godzinę pracy, często mniej, i to nie były wyjątki! Dziś minimalne wynagrodzenie za każdą godzinę wykonanego zlecenia lub świadczenia usług wynosi 22,80 zł brutto – napisał wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Biernacki.

Głos postanowił zabrać także europoseł Patryk Jaki. - Ale to słabe. Głównym składnikiem inflacji są ceny energii, a te skoczyły bo UE zmuszała prawem wszystkich do stawiania na gaz, który zakręcił Putin. Tę politykę forsowała EPP (z największym udziałem niemieckiej delegacji). I jak myślicie kto wtedy stał na czele EPP? – stwierdził na Twitterze.

Sonda
Za czyich rządów żyło się Tobie lepiej?
Kamiński: Z Tuskiem jako kandydatem na premiera będzie nam trudniej wygrać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany