Tomasz Poręba

i

Autor: Parlament Europejski Tomasz Poręba

Popularny polityk PiS został wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kiedyś był piłkarzem

2018-12-27 9:38

Tomasz Poręba został jednogłośnie wybrany na stanowisko wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości ma odpowiadać za kontakty zewnętrzne. - To dla mnie wielki honor i zaszczyt, że będę mógł pracować w zarządzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Z ikonami polskiego sportu, mistrzami olimpijskimi - podkreślił polityk.

Poręba zapewnił przy tym,  że zrobi "wszystko", aby "wykorzystać wypracowane przez lata kontakty zagraniczne na rzecz rozwoju polskiego ruchu olimpijskiego". Decyzja o wyborze polityka PiS zapadła podczas przedświątecznego posiedzenia PKOI. W przyszłym roku przypada jego stulecie, dlatego został także ramowy kalendarz wydarzeń związanych z jubileuszem. Wśród nich są m.in. Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej i Olimpijska Gala 100-lecia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

45-letni Tomasz Poręba już drugą kadencje pełni funkcję posła w Parlamencie Europejskim. Pochodzący z Małopolski polityk był też szefem sztabu wyborczego PiS w wyborach samorządowych 2018 i w wyborach parlamentarnych 2011. Poręba z wykształcenia jest historykiem i politologiem. Przed rozpoczęciem kariery politycznej był piłkarzem m.in. Kabla Kraków i Górnika Wieliczka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany