Lech Kaczyński pomnik

i

Autor: Terlecki fot. twitter.com/adamkowar

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach zdewastowany! Wandale nie mieli litości (ZDJĘCIA)

2022-07-03 22:41

Lech Kaczyński (+61 l.) został symbolicznie upamiętniony w Siedlcach (woj. mazowieckie), gdzie doczekał się pomnika przedstawiającego jego sylwetkę. Postument jest regularnie atakują wandali. Tym razem zdecydowanie nie mieli litości. Pomnik zniszczyli po tym jak za ostatnie czyszczenie po dewastacji mieszkańcy Siedlec wyłożyli z własnych kieszeni.

Lech Kaczyński symbolicznie ogląda mieszkańców Siedlec z dogodnej pozycji na skrzyżowaniu ulic Wojskowej oraz Cmentarnej w zachodniej części miasta. Pomnik stoi tam od 28 września 2014 roku, jego autorem jest Jerzy Nowicki, a budowę sfinansowały osoby prywatne. Nie pierwszy raz pada ofiarą wandali.

Lech Kaczyński doczekał się pomnika w Siedlcach, a pomnik doczekał się aktów wandalizmu

W nocy 30 czerwca postument został zbryzgany białą farbą w spreju przez nieznanych sprawców. Policja wciąż poszukuje odpowiedzialnych za dewastację pomnika. - Można mieć różne preferencje polityczne, ale takie działania należy surowo potępić! - oburza się na Facebooku "Tygodnik Siedlecki".

W rozmowie z "Tygodnikiem" wypowiada się przedstawicielka siedleckiej policji, nadkom. Agnieszka Świerczewska. - Szukamy sprawcy lub sprawców. Musimy zabezpieczyć monitoring i ustalić ewentualnych świadków zdarzenia - mówi funkcjonariuszka.

Poniżej galera ze zdjęciami wozów polityków PiS

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zdewastowany. To nie pierwszy raz

Podobizna Lecha Kaczyńskiego nie pierwszy raz została zaatakowana. Po ostatnim akcie wandalizmu w zeszłym roku, gdy również pomnik został ochlapany farbą, w okolicy zamontowano monitoring.

Co więcej, w zeszłym roku za czyszczenie pomnika zapłacili mieszkańcy Siedlec z własnych kieszeni. - Za naprawienie szkód wyrządzonych podczas poprzedniego incydentu zapłacili... wszyscy mieszkańcy, gdyż trzeba było je pokryć z budżetu miasta. Niewykluczone, że i tym razem tak będzie - podaje "Tygodnik Siedlecki".

Sonda
Czy chciałabyś mieć posąg Lecha Kaczyńskiego w swoim mieście?
Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE