Żołnierze wrócili z Afganistanu z ostatniej zmiany. Przejmujące słowa Błaszczaka

i

Autor: Twitter/MON

Polscy żołnierze zacierają ręce. Szef MON szykuje im coś niezwykłego! Padły dokładne kwoty

2022-01-03 10:15

Polscy żołnierze zawodowi zarobią więcej w 2022 roku. - Po podwyżkach uposażeń, w tym roku planujemy także kolejne dodatki dla żołnierzy zawodowych. Ruszyły prace nad rozporządzeniem - poinformował w poniedziałek, 3 stycznia 2022 roku, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jakie kwoty przedstawił szef MON?

Polscy żołnierze mogą liczyć na niemałe podwyżki w rozpoczynającym się 2022 roku. O planach dotyczących zmian uposażeń dla zawodowych żołnierzy szef MON poinformował przed weekendem w mediach społecznościowych. - Zwróciłem się do Pana Prezydenta o zwiększenie kwoty bazowej dla żołnierzy z 3,81 do 4,23. Oznacza to podwyżkę uposażeń o średnio 677 złotych brutto, z wyrównaniem od stycznia. Podwyżki średnio o 500 złotych brutto otrzymają też pracownicy resortu obrony narodowej - przekazał minister Mariusz Błaszczak. To jednak nie koniec. W poniedziałek, 3 stycznia 2022 roku, minister poinformował o kolejnej inicjatywie. Dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad rozporządzeniem o dodatkach dla wojskowych. - Po podwyżkach uposażeń, w tym roku planujemy także kolejne dodatki dla żołnierzy zawodowych. Ruszyły prace nad rozporządzeniem MON o wypłacie dodatków z wyrównaniem od stycznia - napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Zobacz także: Koronawirus. Nowe restrykcje jeszcze w tym tygodniu?! Minister Niedzielski mówi wprost i podaje daty

Minister Obrony Narodowej aktywnie uczestniczy w procesie modernizacji wojska, o czym regularnie informuje w mediach społecznościowych. Jak zaznaczył w jednym z ostatnich wpisów, "z Nowym Rokiem rozpoczyna funkcjonowanie Agencja Uzbrojenia, która wraz z powołaną Radą Modernizacji Technicznej przyspieszy procedury zakupów sprzętu dla Sił Zbrojnych RP".

Sonda
Jak oceniasz obecny stan polskiej armii?
gen. Mirosław Różański: Trzeba pogratulować polskim służbom. Błaszczak mówi jak internetowy troll
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE