Marek Sawicki w Sednie Sprawy: Do majówki będzie porozumienie PSL  z Polską 2050

i

Autor: youtube.com

Wybory w Polsce

Polityk PSL mówi, co się stanie, jeśli Trzecia Droga nie będzie trzecia w wyborach parlamentarnych

2023-08-07 12:26

- Prawdą jest, że jeśli Trzecia Droga nie zajmie trzeciego miejsca, to nie ma mowy o odsunięciu PiS-u od władzy - ocenił w poniedziałek w radiu RMF FM poseł PSL Marek Sawicki. Wskazał, że po wyborach, to nie wygrywający będzie decydował o tym, kto będzie rządził, a ten, kto zajmie trzecie miejsce.

W sobotę (05.08) liderzy PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Polski 2050 Szymon Hołownia poinformowali, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych wystartują razem - jako koalicyjny komitet Trzecia Droga. - Prawdą jest, że jeśli Trzecia Droga nie zajmie trzeciego miejsca, nie będzie silnym środowiskiem politycznym, nie będzie miała odpowiedniej liczby mandatów, to nie ma mowy o odsunięciu PiS-u od władzy - mówił w poniedziałek Sawicki. Jak zauważył, "wszystkie sondaże z ostatnich trzech miesięcy pokazują, że nie ma przewagi ani PO, ani PiS". - Teraz, żeby utworzyć rząd musi być silne środowisko w centrum sceny politycznej - i inaczej niż w poprzednich wyborach - to nie wygrywający będzie decydował, a ten, kto zajmie trzecie miejsce - ocenił Sawicki.

Odnosząc się do tego, kto ostatecznie - oprócz polityków PSL i Polski 2050 - wejdzie w skład Trzeciej Drogi, potwierdził, że w koalicji "nie będzie Agrounii"; jak mówił, nie będzie również byłego prezesa Porozumienia Jarosława Gowina. Pytany o Romana Giertycha, Sawicki odparł, że "trzeba by pytać nadal Szymona Hołowni, bo stamtąd płyną trochę sprzeczne sygnały". - Szymon Hołownia mówi, że zgłosił go do paktu senackiego, natomiast wiceprzewodnicząca Paulina Hennig-Kloska zaprzecza - dodał polityk PSL. - Jeśli jest miejsce w jakimkolwiek okręgu, którym Roman Giertych jest zainteresowany, ja nie mam nic przeciwko - zaznaczył jednocześnie Marek Sawicki.

W czwartek lider Polski 2050 Szymon Hołownia, pytany w programie "Rzecz o polityce" o to, czy Roman Giertych będzie zgłoszony przez Polskę 2050 jako kandydat do Senatu, odpowiedział: "Roman Giertych został zgłoszony i przeze mnie, i przez Michała Koboskę jako kandydat do Senatu, na takiej samej zasadzie, na jakiej z paktem senackim relacje będą mieli Adam Bodnar, Wadim Tyszkiewicz, Krzysztof Kwiatkowski czy inni kandydaci, którzy będą, jako niezależni startowali w swoich okręgach, a pakt senacki nie będzie wystawiał przeciwko nim żadnych kontrkandydatów".

CZYTAJ: Liderzy zdecydowali. Trzecia Droga popełnia błąd Lewicy z 2015 roku?

Sonda
Zamierasz głosować w wyborach parlamentarnych 2023?
Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - dr E. Pietrzyk-ZIENIEWICZ, dr M. OCZKOŚ, dr B. GRABOWSKI - Runda 2
Nasi Partnerzy polecają