Bocheński Jakub

i

Autor: Małopolska Policja Krzysztof Rutkowski zabrał głos w sprawie zaginięcia Jakuba Bocheńskiego. „Nikt go nie porwał”

Podejrzany o gwałt

Jakub Bocheński polityk Lewicy podejrzany o gwałt nie żyje. Podano nowe informacje

2022-10-14 17:15

Dzisiaj (14.10.2022) rodzina rozpoznała zwłoki Jakuba Bocheńskiego polityka i działacza Lewicy z sądecczyzny, podejrzanego o gwałt. W czwartek, na terenie prywatnej, ogrodzonej posesji w rejonie ul. Portowej na krakowskim Dąbiu znaleziono zwłoki mężczyzny - informuje RMF24. Mężczyzna był poszukiwany od 22 września, w związku z podejrzeniem o gwałt podczas wyjazdu szkoleniowego, w hotelu Hilton w Krakowie. Po tym zdarzeniu zniknął.

Zniknął bo zgwałcił?

Oskarżenie o gwałt miało być bezpośrednią przyczyną zaginięcia polityka. Jak podaje RMF24, przy denacie znaleziono dokumenty oraz samochód jakim poruszał się polityk. 

-W piątek (14.10.2022) mężczyzna został rozpoznany przez członków rodziny. Policja potwierdza, że to Jakub Bocheński - powiedziała Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, w czasie sekcji zwłok nie znaleziono żadnych obrażeń, które wskazywałyby, że ktoś mógł się przyczynić do śmierci Bocheńskiego. Niewykluczone jednak, że zostaną przeprowadzone badania DNA. Wyniki sekcji zwłok będą znane najprawdopodobniej w poniedziałek (17.10.2022).

Po tym, jak Bocheński zniknął, do jednego z komisariatów w Krakowie zgłosiła się kobieta i miała złożyć zeznania obciążające mężczyznę. Sprawy oficjalnie nie chciała komentować ani krakowska policja, ani prokuratura.

Zdecydowanie w sprawie medialnych doniesień zareagowała Lewica. Jej kierownictwo  zdecydowało o zawieszeniu jego członkostwa w partii do czasu wyjaśnienia sprawy.

Wykładowca Politechniki Rzeszowskiej zabił żonę i popełnił samobójstwo?
Sonda
Czy Twoim zdaniem można uratować życie kogoś, kto chce popełnić samobójstwo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany