Politycy PiS chcą wyjścia z Unii!. Jan Strzeżek snuje mroczną wizję Polski. Polexit coraz bliżej?

i

Autor: Artur Hojny/Super Express, Shutterstock

"Uważają UE za ponadnarodową bestię"

"Politycy PiS chcą wyjścia z Unii!". Jan Strzeżek snuje mroczną wizję Polski. Polexit coraz bliżej?

2022-10-13 15:23

Rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek ostrzega, że ostatnie coraz śmielsze antyunijne wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości nie są tylko zwykłymi wypowiedziami mającymi wywołać chaos i jak zawsze dać Polakom kolejnego wroga, którego mamy się bać. Chcą oni prawdziwego wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

"PiS uważa UE za ponadnarodową bestię"

Jan Strzeżek w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl skomentował sprawę odejścia Konrada Szymańskiego z rządu. Jego posadę ministra odpowiedzialnego za sprawy europejskie przejmie Szymon Szynkowski vel Sęk. Zdaniem rzecznika Porozumienia nie jest to zbyt zaskakująca wiadomość. - Od dłuższego czasu mówiło się w kuluarach, że Konrad Szymański nie chce firmować swoją osobą polityki unijnej, którą obrało Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnio zbyt wiele dobrego na temat Unii Europejskiej w obozie PiS-u nie słychać - stwierdził Strzeżek.

- Jestem zwolennikiem tezy, że wielu polityków w PiS-ie chciałoby z Unii wyjść, bowiem uważają ją jak premier Morawiecki, za ponadnarodową bestię – mówi rzecznik.

To nie pierwszy raz kiedy Strzeżek punktuje antyunijne oraz prorosyjskie postawy politycznych przeciwników. Ponad tydzień temu odniósł się do afery związanej z Grzegorzem Braunem, który wziął udział w antyukraińskiej pikiecie, a jej fragmenty, a także wypowiedź polityka, wykorzystała naczelna propagandzistka Władimira Putina Olga Skabiejewa.

"To musiało się wydarzyć. W słynnym 1 Kanale, w niemniej słynnym programie "60 Minut", którego prowadzącą jest słynna Olga Skabiejewa, użyto wypowiedzi Grzegorza Brauna oraz pokazano kadry z organizowanej przez niego manifestacji pod nazwą "Stop ukrainizacji Polski" – czytamy na kanale Wieści ze Wschodu.

 "Zero tolerancji dla ruskiej V kolumny w Polsce" – napisał na Twitterze Strzeżek i zapowiedział w mediach społecznościowych, że "w związku z prorosyjskimi aktywnościami posła Grzegorza Brauna, które pokazują ruskie media propagandowe" złoży pismo do ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego oraz szefów służb z prośbą "o sprawdzenie tej antypolskiej aktywności" Brauna.   

Jan Strzeżek: Glapiński to nieudacznik
Sonda
Uważasz, że czeka nas Polexit?