Przemysław Czarnek

i

Autor: ART SERVICE Przemysław Czarnek

Minister może się zdziwić

Polacy wystawili ocenę Przemysławowi Czarnkowi. Wynik sondażu mówi wszystko

2023-04-24 19:49

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek jes jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej. Część osób uznaje jego reformę edukacji za dobrą i potrzebną, inni niekoniecznie. O to, jak Polacy oceniają działania polityka, zapytano w sondażu. Wyniki są jednoznaczne.

Przemysław Czarnek wiele zmienił w polskich szkołach. Na przykład zlikwidował gimnazja i wrócił do pomysłu 8-letniej nauki w podstawówce czy wycofał ze szkół ponadpodstawowych wiedzę o społeczeństwie, zastępując ją historią i teraźniejszością.

W najnowszym sondażu IBRiS przeprowadzonym dla radia Zet zapytano Polaków, czy szkoła stała się bardziej upolityczniona pod rządami Przemysława Czarnka niż była wcześniej. Zdecydowana większość ankietowanych, bo 60,7 proc. uznało, że teraz szkoła jest bardziej upolityczniona. 25,4 proc. badanych uznało, że ten aspekt się nie zmienił, 3,5 proc. twierdzi, ze jest mniej upolityczniona. 10,4 proc. nie ma zdania na ten temat.

Co ciekawe, 74 proc. spośród osób, które uważają szkołę za bardziej upolitycznioną, to wyborcy opozycji. 25 proc. z nich to z kolei wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Z kolei 54 proc. spośród osób, które twierdzą, że nic się nie zmieniło, to wyborcy obecnej władzy.

W naszej galerii zobaczysz Przemysława Czarnka z piękną żoną, a w quizie pod galerią sprawdzisz swoją wiedzę o latach 90.

Quiz. Pamiętasz lata 90.? To bez problemu rozpoznasz tych polityków!

Pytanie 1 z 15
Rozpoznajesz polityka? Na zdjęciu jest:
Włodzimierz Cimoszewicz
Express Biedrzyckiej - dr Mirosław OCZKOŚ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany