Mateusz Morawiecki

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Premier Mateusz Morawiecki

Polacy wskazali, kogo winią za Polski Ład. Morawiecki na wylocie? Ten sondaż mówi wszystko

2022-02-08 7:30

Polski Ład został wprowadzony z początkiem 2022 roku, jednak od początku kojarzony jest chaosem i licznymi wpadkami rządu. Jak uważa 37,5 procenta badanych w sondażu przygotowanym przez pracownię United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i "RMF FM", konsekwencje w związku z takim wdrożeniem Polskiego Ładu powinni w pierwszej kolejności ponieść wiceministrowie finansów i wysocy rangą urzędnicy resortu. Niemal tyle samo ankietowanych, bo aż 36 procent, wskazuje jednak na premiera Mateusza Morawieckiego!

Polski Ład okazał się podatkową i wizerunkową katastrofą dla rządu Mateusza Morawieckiego. W najnowszym sondażu United Surveys dla "DGP" i "RMF FM" ankietowani wskazali, że konsekwencje w związku z chaotycznym wdrożeniem Polskiego Ładu w pierwszej kolejności ponieść powinni wiceministrowie finansów i wysocy rangą urzędnicy tego resortu. Taką odpowiedź podało 37,5 procenta badanych. Aż 36 procent wskazało natomiast na Mateusza Morawieckiego. Badanie przeprowadzono przed dymisją Tadeusza Kościńskiego ze stanowiska ministra finansów, który wziął na siebie odpowiedzialność za potknięcia przy wprowadzaniu Polskiego Ładu. Z badania wynika też, że tylko 7,7 procenta respondentów oczekiwało dymisji właśnie szefa MF. Z sondażu dowiadujemy się, że 8,1 procenta badanych uważa, iż nikt nie powinien ponosić konsekwencji za wdrożenie Polskiego Ładu. Przeszło 10 procent respondentów nie ma zdania w tej sprawie. Sondaż wykonano 6 lutego 2022 roku na ogólnopolskiej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Zobacz także: Dymisja ministra finansów za Polski Ład. Kim jest Tadeusz Kościński?

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała w poniedziałek, że "ścisłe kierownictwo PiS zaakceptowało decyzję ministra Tadeusza Kościńskiego o rezygnacji", a do czasu wyłonienia nowego szefa resortu funkcję tę będzie pełnił premier Morawiecki. Jako powód dymisji Czerwińska podała, że "minister przyjmuje na siebie odpowiedzialność polityczną za pewne niedociągnięcia, jakie miały miejsce przy wdrażaniu nowych zasad podatkowych".

Galeria poniżej: Zobacz najważniejsze zmiany wprowadzane przez Polski Ład od 2022 r.

Sonda
Czy premier Morawiecki powinien podać się do dymisji w związku z Polskim Ładem?
prof. Antoni Dudek: Polski Ład może zdemolować poparcie dla PiS [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE