Polacy ogromnie surowi dla Polskiego Ładu. Miażdżące wyniki sondażu

i

Autor: SHUTTERSTOCK Polacy ogromnie surowi dla Polskiego Ładu. Miażdżące wyniki sondażu

Polacy ogromnie surowi dla Polskiego Ładu. Miażdżące wyniki sondażu

2022-01-15 6:28

Polski Ład wiele namieszał w życiu Polaków. Wprowadzenie nowych przepisów gospodarczych poskutkowało tym, że część osób w styczniu dostała niższe pensje. Instytut Badań Pollster zapytał ludzi, jak oceniają Polski Ład. Wyniki sondażu są miażdżące!

Wyniki sondażu dotyczącego opinii na temat Polskiego Ładu jasno pokazują, że Polacy nie przyjęli nowych przepisów dotyczących gospodarki dobrze. Na pytanie "Jak oceniasz Polski Ład?", które w sondażu zadał badanym Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu", aż 64 proc. osób odpowiedziało, że ocenia źle. Tylko 20 proc. dało odpowiedź, że dobrze ocenia Polski Ład, a 18 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź: trudno powiedzieć/nie wiem. Dlaczego wyniki są aż tak miażdżące jeśli chodzi o tak ważny dla rządzących program? Przyczyny takich wyników sondażu należy upatrywać w całym zamieszaniu, jakie powstało po wejściu w życie nowych przepisów, które skutkowały drastycznym obniżeniem pensji np. nauczycielom czy mundurowym, ale też osobnom, które pracują na umowach zlecenie. Nawet premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Interii mówił: - To jest potknięcie, które nie powinno mieć miejsca. Za niepotrzebny stres i nerwy przepraszam wszystkich, których ten błąd dotknął. Natychmiast wydałem polecenie, by go naprawić i za kilka dni od dzisiaj nie powinno być po nim śladu - zapewniał. Rząd zajął się sprawą i faktycznie będzie wyrównanie pensji. Sytuację osób, które miały kłopot po wejściu Polskiego Ładu opisywaliśmy na łamach Super Expressu. Zdaniem szefa Instytutu Badań Pollster wyniki sondażu nie dziwią: - Wygląda na to, że ludziom nie podoba się Polskie Ład, nie rozumieją go, a to powoduje spadki wyników sondażowych rządzących, czyli Zjednoczonej Prawicy - podkreśla  Paweł Piekarski.

Polacy ocenili Polski Ład

i

Autor: SE/Maciej Turowicz Polacy ocenili Polski Ład

Przypomnijmy też, że w rozmowie z nami księgowa na co dzień zajmująca się zawiłymi przepisami, ocenia, że nowe przepisy narobiły zamieszania: - My, specjaliści w branży, nauczymy się tego, ale czy pozostali adresaci tych super przepisów to zrozumieją? - zastanawiała się Monika Małachowska, opowiadając o Polskim Ładzie. 

Sondaż zrealizowany w dniach 12-13 stycznia 2022 roku na próbie 1044 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc. 

Sonda
Jak oceniasz wprowadzenie Polskiego Ładu?
prof. Antoni Dudek: Polski Ład może zdemolować poparcie dla PiS [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE