Wybory 2023: wicepremier Jarosław Kaczyński na czele listy wyborczej PiS w okręgu kieleckim

i

Autor: PAP/Piotr Nowak Jarosław Kaczyński

Najnowszy sondaż

Polacy ocenili „jedynki” na listach PiS. Kaczyński złapie się za głowę, popełnił błąd?

2023-09-06 14:50

Choć PiS zwlekał niemal do ostatniej chwili z ujawnieniem swoich list wyborczych, trzymanie Polaków w niepewności mogło nie wyjść partii na dobre. Prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński osobiście przedstawił wszystkie tak zwane lokomotywy, które mają ubiegać się o głosy. Najnowsze informacje z pewnością go nie ucieszą.

PiS ogłosił swoje „jedynki” na listach wyborczych na specjalnej konferencji, a polityków i ich okręgi wymieniał sam Jarosław Kaczyński. Nie zabrakło dobrze znanych nazwisk, takich jak Paweł Kukiz, Zbigniew Ziobro czy Antoni Macierewicz. Prezes partii z pewnością był zadowolony z wydarzenia, a przede wszystkim z kandydatów. Polacy jednak zdają się nie podzielać tego entuzjazmu…

W najnowszym sondażu United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski zapytano Polaków, jak oceniają wspomniane „jedynki” na listach PiS. Jak się okazuje, Najwięcej osób, bo 40,1 proc., stwierdziło, ze nie wie lub się tym nie interesuje. Wśród pozostałych dobrze wybór oceniło 23,7 proc., negatywnie zaś 21,6 proc. Z kolei 14,6 proc. nie ma zdania na ten temat.

Te dane mogą sprawić, ze Jarosław Kaczyński złapie się za głowę, wychodzi bowiem na to, że mimo długiego planowania ustawienia list wyborczych Polacy nie są nimi szczególnie zainteresowani. Być może prezes PiS popełnił błąd, zwlekając tak długo z ogłoszeniem kandydatów? Trudno powiedzieć, jednak nie wykluczone, ze im bliżej będzie wyborów, tym bardziej zainteresowanie Polaków kandydatami wszystkich partii wzrośnie.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz CIMOSZEWICZ