Lider Agrounii Michał Kołodziejczak

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Lider Agrounii Michał Kołodziejczak

Ale się oburzył!

Michał Kołodziejczak nie wytrzymał po zobaczeniu spotu PiS! Musiał odpowiedzieć

2023-09-06 13:36

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak słynie z wygłaszania mocnych opinii, zwłaszcza na temat partii rządzącej. Nie raz w końcu wchodził w słowne potyczki na przykład z wiceministrem rolnictwa Januszem kowalskim. Gdy zobaczył nowy spot PiS, nie mógł się powstrzymać od komentarza!

Michał Kołodziejczak ostro zareagował na ogłoszony przez PiS trzeci „konkret”, czyli „Lokalną półkę”. W spocie były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski mówi o nałożeniu na sieci handlowe obowiązku sprzedaży lokalnych produktów, podkreślając ważną rolę takiej żywności dla zdrowia. Wśród atutów takiego rozwiązania polityk przekonuje, ze skorzystają na nim także rolnicy, którzy będą mogli więcej zarobić dzięki sprzedaży bez pośredników.

Michał Kołodziejczak skomentował ten postulat w ostrych słowach. - Chodziłem, protestowałem, przesiadywałem w ministerstwie na rozmowach. Po to, by wprowadzili 51 proc. polskich produktów w sklepach. Czterech PiS-owskich ministrów mówiło, że się nie da – mówił w rozmowie z Wirtualną Polską.

Podkreślił, że w spocie wykorzystano postulaty Agrounii, przy okazji z obu stron „robiąc idiotów”. Polityk przekonuje też, że rozwiązania dla rolników zapewni KO, z list której startuje. - Rolnicy dostaną konkretne rozwiązania od Koalicji Obywatelskiej, za którymi będzie stała AgroUnia i wtedy sieci handlowe będą musiały szanować polskich dostawców i klientów – stwierdził Michał Kołodziejczak.

- Opowieść PiS-u jest farmazonem. Ja doskonale pamiętam rozmowy z Krzysztofem Ardanowskim, gdy był ministrem rolnictwa, on nie mógł wywrzeć żadnej presji na marketach. To jest tylko na potrzeby kampanii, bo przecież mogliby to zrobić wcześniej. Bardziej uległego skompromitowanego człowieka w rozmowie z marketami nie znam – dodał.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
Express Biedrzyckiej - Kazimierz KRUPA