Polacy ocenili działania Andrzeja Dudy w czasie wojny z Ukrainą. Jednoznaczna opinia

2022-04-04 15:13
Andrzej Duda
Autor: PREZYDENT.PL Andrzej Duda

Wojna na Ukrainie wiele zmieniła w świecie polityki. Niemal wszyscy najważniejsi politycy z całego świata zaangażowali się w to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Jak zdaniem Polaków wypada Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i inni polscy politycy? Sondaż nie zostawia złudzeń.

W najnowszym sondażu United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski spytano Polaków, jak oceniają działania wymienionych polityków w kontekście wojny na Ukrainie. Respondenci mogli wystawić ocenę prezydentowi Andrzejowi Dudzie, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu , wicepremierowi i prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz liderowi PO Donaldowi Tuskowi. Jak wynika z badania, najwięcej pozytywnych opinii zebrał Andrzej Duda – pozytywnie oceniło jego działania 67,9 proc. respondentów. Drugie miejsce zajął Mateusz Morawiecki z wynikiem 55,1 proc. Podium zamyka Rafał Trzaskowski z wynikiem 52,7 proc. Donald Tusk uzyskał 36 proc. pozytywnych ocen. Jarosław Kaczyński z kolei otrzymał 22,5 proc. pozytywnych not od ankietowanych. Najmniej głosów, bo 18,5 proc., otrzymał Tomasz Grodzki.

Sprawdź: Wywiad ujawnił, jaki TERAZ jest KLUCZOWY cel Rosji! Okrutny plan Władimira Putina

W naszej galerii zobaczysz, jaki styl ma Andrzej Duda.

Wyniki sondażu ocenił prof. Antoni Dudek z UKSW. - Ten sondaż tylko potwierdza taką intuicyjną ocenę, którą mam i ja i wielu innych. Najkrócej mówiąc, pan prezydent stał się bohaterem bardzo wielu ważnych międzynarodowych spotkań, na czele z przywódcami USA, na czele z prezydentem Bidenem. To był dla opinii publicznej jasny sygnał, że Polska pod rządami Andrzeja Dudy wychodzi z międzynarodowej izolacji, w której była. To jest efekt wojny w Ukrainie, można powiedzieć, że spadła trochę prezydentowi Dudzie z nieba – powiedział w rozmowie z WP.

Sonda
Jak oceniasz prezydenturę Andrzeja Dudy?
Prezydent Andrzej Duda zakupił dla żony kosz z 50 tulipanami na jej 50 urodziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE