Kto jeszcze się pojawił?

Pogrzeb Tomasza Wołka. Olejnik, Lis i Michnik na uroczystościach

2022-09-30 12:39

Tomasz Wołek zmarł 21 września 2022 roku w wieku 74 lat. Ostatnie pożegnania dziennikarza odbyło się w piątek 30 września. Na mszę pogrzebową , by pożegnać znanego publicystę przyszło wiele osób, w tym dziennikarze i politycy. Przemowę wygłosili m.in. Tomasz Lis i Aleksander Hall.

Pogrzeb Tomasza Wołka. Pożegnali go Lis, Michnik i Olejnik

Znany dziennikarz i publicysta Tomasz Wołek zmarł w wieku 74 lat. Właśnie w piątek 30 września został zaplanowany pogrzeb dziennikarza. Ostatnie pożegnanie odbyło się w Kościele Środowisk Twórczych przy placu Teatralnym w Warszawie. Msza pogrzebowa rozpoczęła się o godzinie 11:00, a pochówek ma się odbyć po mszy na cmentarzu w podwarszawskiej Kobyłce. To tam spocznie Tomasz Wołek. Na mszy pogrzebowej znalazło się wiele znanych osób ze świata polityki i dziennikarzy. Wśród żałobników pojawili się m.in. Tomasz Lis i Jacek Żakowski, którzy wraz z Tomaszem Wołkiem współpracował w radiu TOK FM,  przybyła dziennikarka Monika Olejnik, Jerzy Iwaszkiewicz, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, dziennikarz sportowy Dariusz Szpakowski, ale też Waldemar Dąbrowski dyrektor Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Grzegorz Szymczycha, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wiceminister kultury Jarosław Sellin, były prezes zarządu Telewizji Polskiej Jan Dworak, a także polityk PO Rafał Grupiński i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Mszę odprawiali ks. Andrzej Luter, ks. Kazimierz Sowa i duszpasterz środowisk twórczych, ks. Grzegorz Michalczyk.

Kim był Tomasz Wołek? 

Tomasz Wołek był znanym i cenionym dziennikarzem, publicystą i redaktorem, który przez wiele lat był związany z radiem TOK FM. Dziennikarz Tomasz Wołek zmarł w wieku 74 lat w środę (21 września 2022). Miał bardzo bogatą kartę i wielki dorobek dziennikarski. Był m.in. redaktorem naczelnym dziennika "Życia Warszawy” oraz gazety „Życie”, przez lata Wołek pracował jako publicysta TOK FM i komentator sportowy. Współpracował także z m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą” i „Polityką”. Na swoim koncie Wołek miał nagrody doceniające jego pracę, w 1997 roku otrzymał Nagrodę Kisiela, a w 2011 roku został uhonorowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, wolności słowa i wolnych mediów"

NIŻEJ ZDJĘCIA Z POGRZEBU TOMASZA WOŁKA:

Groby dziennikarzy i prezenterów TVP. Byli ikonami PRL. Niezapomniani