Tomasz Wołek nie żyje

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Tomasz Wołek nie żyje

OSTATNIE POŻEGNANIE

Pogrzeb Tomasza Wołka. Gdzie i kiedy pochowają znanego dziennikarza?

2022-09-27 9:44

Nie żyje znany dziennikarz, redaktor i publicysta Tomasz Wołek. Już wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb redaktora Wołka, który zmarł 21 września 2022 roku w wieku 74 lat. Ostatnie pożegnania dziennikarza zostało zaplanowane na piątek, 30 września 2022.

Nie żyje Tomasz Wołek, znany dziennikarz i publicysta

Tomasz Wołek był znanym i cenionym dziennikarzem, publicystą i redaktorem, który przez wiele lat był związany z radiem TOK FM. Dziennikarz Tomasz Wołek zmarł w wieku 74 lat w środę (21 września 2022). Miał bardzo bogatą kartę i wielki dorobek dziennikarski. Był m.in. redaktorem naczelnym dziennika "Życia Warszawy” oraz gazety „Życie”, przez lata Wołek pracował jako publicysta TOK FM i komentator sportowy. Współpracował także z m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą” i „Polityką”. Na swoim koncie Wołek miał nagrody doceniające jego pracę, w  1997 roku otrzymał Nagrodę Kisiela, a w 2011 roku został uhonorowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, wolności słowa i wolnych mediów". 

Pogrzeb Tomasz Wołka. Kiedy i gdzie ostatnie pożegnanie dziennikarze? 

Pogrzeb Tomasza Wołka odbędzie się w piątek, 30 września 2022. Taką informację na temat pogrzebu przekazał Jacek Żakowski, który przez wiele lat współpracował ze zmarłym. Pogrzeb Wołka zaplanowano w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11:00, a pochówek odbędzie się na cmentarzu w podwarszawskiej Kobyłce. Tam spocznie Tomasz Wołek. 

Groby dziennikarzy i prezenterów TVP. Byli ikonami PRL. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany