Podwyżki dla naczelników policji

i

Autor: Shutterstock

Płace w budżetówce ostro w górę

Podwyżki dla mundurowych i nauczycieli. Premier zapowiada wielkie zmiany. Zobacz szczegóły

2023-08-24 15:30

Premier zapowiada znaczącą podwyżkę dla wszystkich pracowników budżetówki. W przyszłym roku mają zarabiać o 12,3% więcej niż obecnie. - Chcemy aby nasze służby mundurowe, ale także cała budżetówka, były docenione za swoją ciężką pracę – mówi Mateusz Morawiecki (55 l.)

Większość pracowników sfery budżetowej odczuje zmianę już od 1 stycznia. Mundurowi dostaną wyższe wypłaty trochę później, ale też w pierwszym kwartale 2024 roku. - Minister finansów dyskutuje jeszcze z szefem MON oraz MSWiA, od którego momentu będzie ta podwyżka w mundurówkach – mówił premier.

Mateusz Morawiecki przekazał dobre wieści podczas prezentowania założeń przyszłorocznego budżetu. - Chcemy, aby nasze służby mundurowe, strażacy, żołnierze, policjanci, straż graniczna oraz wszelkie inne służby, ale także cała budżetówka, były docenione za swoją ciężką pracę, łącznie ze wszystkimi nauczycielami, szeroko rozumiana budżetówka precyzował szef rządu. Ekonomista Piotr Kuczyński (73 l.) podwyżkę nazywa usprawiedliwioną i solidną. - Służby publiczne są bardzo niedowartościowane. To nie jest ciągle wyrównanie strat, ale na pewno jest to ruch w dobrym kierunku - wyjaśnia Kuczyński.

Zgodnie z przyjętym przez rząd projektem budżetu, dochody państwa w przyszłym roku wzrosną o blisko 80 miliardów złotych i wyniosą 680 miliardów. Inflacja ma zanotować znaczący spadek, z 12 procent w tym roku, do 6,6 procent. - Mamy najniższe bezrobocie, najwyższe wydatki na politykę społeczną i najwyższe wskaźniki zatrudnienia – mówił premier komentując budżetowe wskaźniki.

Express BIEDRZYCKIEJ - Michał KOŁODZIEJCZAK
Sonda
Czy mocno odczuwasz podwyżki cen?