Oskarżają Tuska o podwyżki cen gazu. Teraz odpowiedział!

2022-01-11 14:00
Donald Tusk
Autor: Platforma Obywatelska / Facebook Donald Tusk

Donald Tusk zapowiedział złożenie w czasie nadchodzącego posiedzenia Sejmu RP projektu ustawy, który miałby znacząco wpłynąć na ceny gazu w Polsce. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wyliczał zaniedbania rządu Prawa i Sprawiedliwości z ostatnich tygodni. Zwracał się do Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. Tusk zaznaczył, że nowy projekt opozycji może uratować polskie szpitale.

Ceny gazu idą w górę, a opozycja obarcza Prawo i Sprawiedliwość winą za zaistniałą sytuację. Głos w tej sprawie na wtorkowej konferencji prasowej, 11 stycznia 2022 roku, zabrał Donald Tusk. - Na tym posiedzeniu Sejmu składamy projekt ustawy, która będzie chroniła przed wzrostem cen gazu m.in. szpitale - zapowiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Jak wynika z wypowiedzi byłego premiera, na wspomnianym projekcie mogłyby skorzystać instytucje pożytku publicznego, ale nie tylko. - Będziemy proponowali ochronę tych, dla których podwyżka cen gazu jest wyrokiem śmierci. Mówię o małych przedsiębiorcach - dodał Donald Tusk.

Zobacz także: Kaczyński chce obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19? Minister zdrowia: "Nawet dla wszystkich"

Donald Tusk odniósł się do problemów związanych z Polskim Ładem. ale również rosnącej inflacji oraz wzrostów cen energii. - Liczę tutaj na szybkie decyzje rządu. Ile można apelować? - pytał Tusk. - Wy macie chronić obywateli i ich kieszenie, a obniżka VAT-u na paliwo temu powinna służyć - zaznaczył w czasie konferencji prasowej. Skomentował również komplikacje, z jakimi mierzą się obywatele po wprowadzeniu Polskiego Ładu. - To jest 700 stron, tylko jeśli chodzi o podatek dochodowy - mówił Donald Tusk. - Często jestem proszony o komentarz, ale wszyscy mamy problem, żeby to w ogóle skomentować - tłumaczył lider PO.

- Wszyscy bez wyjątku poczujemy strach, poza władzą - powiedział o sytuacji ekonomicznej w Polsce były premier Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Sonda
Kto ponosi odpowiedzialność za wysokie podwyżki cen energii i gazu?
Polacy są w FURII! Jest GORZEJ niż za TUSKA | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE