Historia i teraźniejszość. Drugi podręcznik pojawi się wkrótce
"Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju 'produkcję'? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej. Ileż to razy słyszymy od ludzi wykolejonych: nie byłem kochany w dzieciństwie, nikt mi nic nie dał, więc sam sobie muszę brać" - napisano we fragmencie dotyczącym in-vitro.
Jakiś czas temu okazało się także, że Ustrzyki Dolne zostały umieszczone na mapie poza terytorium Polski, w związku z tym burmistrz zakazał używania podręcznika w szkołach na tym terenie. Jak samą pozycję ocenia prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego? - Moim zdaniem nie jest to podręcznik, tylko zbiór felietonów prof. Wojciecha Roszkowskiego. Natomiast dla mnie ważniejsze jest część podstawy programowej, do której został dopisany. Jeśli podstawa programowa nawiązuje do treści, to powinno być problemem - skomentował Sławomir Broniarz.
Okazuje się, że w perspektywie najbliższej przyszłości zostanie wprowadzona kolejna pozycja, informuje nas minister edukacji. - To nie jest jedyna pomoc dydaktyczna. To nauczyciel decyduje z jakich pomocy dydaktycznych korzysta. Może korzystać również z własnych opracowań. Nie musi korzystać z podręcznika, a poza tym jest drugi podręcznik, który niebawem będzie miał zgodę na użytkowanie w szkole. Jest na końcowym etapie opinii. Trwają ustalenia między wydawnictwem, a rzeczoznawcami - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Przemysław Czarnek.
Poniżej galeria zdjęć Przemysława Czarnka z młodości
Drugi podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość z WSiP
Drugi podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość jest opracowywany przez wydawnictwo WSiP, czyli znane Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne założone w 1945 roku. Autorami tej książki są: Izabella Modzelewska-Rysak, Leszek Rysak, Adam Cisek, Karol Wilczyński. To nauczyciele i historycy.
Szkoły rezygnują z podręcznika do historii i teraźniejszości autorstwa Wojciecha Roszkowskiego
Część szkół w Polsce rezygnuje z podręcznika do HiT autorstwa Wojciecha Roszkowskiego. Takie informacje płyną z m.in. w Opolu, Wrocławiu. Więcej o tym tutaj: Opole: Bunt szkół! Podręcznik do HiT blokowany. Historia i teraźniejszość: które szkoły rezygnują? [LISTA SZKÓŁ OPOLE]