Włodzimierz Czarzasty

i

Autor: ART SERVICE Włodzimierz Czarzasty

Wybory w Polsce

Pływa jachtem, czyta książki, kolekcjonuje obrazy. Barwne oświadczenie majątkowe Włodzimierza Czarzastego

2023-09-11 12:09

Wybory 2023 już niedługo. Jednym z kandydatów do Sejmu jest Włodzimierz Czarzasty, który startuje z pierwszego miejsca na liście Nowej Lewicy w Sosnowcu. Wicemarszałek Sejmu poważnie podchodzi do swojego udziału w wyborach parlamentarnych. Jego rozbudowane oświadczenie majątkowe jest napisane wręcz wzorowo. Streszczamy je specjalnie dla Was. Czy wiedzieliście, że poseł posiada własny jacht?

Majątek Włodzimierza Czarzastego

Polityk trzyma 110 tysięcy złotych w banku Pekao SA. W Alior Banku ulokował 33 tysiące złotych. Prócz tego dysponuje gotówką w kwocie 40 tysięcy złotych. Ma również spore oszczędności w obcej walucie. 12 tysięcy euro przechowuje na koncie w Alior Banku, 3 tysiące euro ma pod ręką. To łącznie 69 tysięcy w przeliczeniu na złotówki.

Prócz tego wicemarszałek jest właścicielem 30 tysięcy akcji MUZA S.A wartych 194 tysiące złotych. Okazały się kapitalną inwestycją. W ciągu zaledwie roku ich wartość zwiększyła się o 134 tysiące złotych.  Włodzimierz Czarzasty jest współwłaścicielem domu o powierzchni 255,5 m2 wartego 1,5 miliona złotych oraz mieszkania o powierzchni 35 m2, wartego 350 tysięcy złotych Jest też współwłaścicielem nieruchomości zabudowanej o wielkości 0,5 ha wartej aż 2,5 miliona złotych.

Przewodniczący Nowej Lewicy nie może narzekać na swoje dochody. W 2022 roku zarobił aż 252 tysiące złotych. Do tego doszła dieta parlamentarna w wysokości 45,6 tysiąca złotych. Polityk czerpie też zyski z wynajmu mieszkania. Dzięki temu na jego konto wpłynęło 21 tysięcy złotych.

CZYTAJ: Prześwietlamy oświadczenie majątkowe Borysa Budki. Dowiedz się, ile w 2022 roku zarobił polityk Platformy Obywatelskiej

W odróżnieniu od większości polityków Czarzasty skrupulatnie opisał swój majątek. Mało który poseł może pochwalić się jachtem. Nawet niewielkim, wartym 20 tysięcy złotych. Wyposażenie domu kosztowało polityka aż 30 tysięcy złotych. Jest współwłaścicielem kolekcji obrazów wartych 50 tysięcy złotych (m.in. Franciszka Kmity i Jana Wołka), a także ogromnej, liczącej aż 15 tysiące książek biblioteki, wycenionej na 80 tysięcy złotych. Do tego dochodzi jeszcze polisa na życie z gwarantowaną emeryturą w Unum Życie TUiR S.A o wartości 108 tysięcy złotych wartość wykupu 140 tysięcy złotych, Indywidualne Konto Emerytalne w TU Allianz o wartości 88 tysięcy złotych, działka ogrodnicza oraz prawo do używania garażu o wielkości 10 m2. Zaznaczmy, że polityk nie posiada żadnego samochodu.

Wicemarszałek ma również zobowiązania. Zaciągnął w Alior Banku kredyt na zakup mieszkania w kwocie 81,5 tysiąca euro (377 tysięcy w przeliczeniu na złote), z czego do spłaty pozostało mu 31,4 tysiąca euro (145 tysięcy złotych).

Quiz. Pamiętasz te piosenki wyborcze? Komplet punktów dla fanów muzyki

Pytanie 1 z 8
Zacznimy od czego prostego. Piosenka zespołu TOP-ONE "Ole Olek" zaczyna się od słów:
Anna Maria Żukowska - Debata Najważniejsze wybory