Jarosław Kaczyński, prezes PiS

i

Autor: PiS Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Czy się uda?

PiS wywołuje coraz większe kontrowersje. Co tym razem?

2022-10-25 14:10

PiS ma w zamiarze zachować wpływy w spółkach Skarbu Państwa. Przygotowano nawet projekt ustawy, który mówi o powołaniu Rady ds. Bezpieczeństwa Strategicznego. Miałaby zarządzać polityką kadrową w spółkach. Założenia są następujące: kadencja taka trwać miałaby 6 lat, a potem kończyłaby się przy okazji następnej kadencji parlamentu.

Prawo i Sprawiedliwość zapuszcza macki

Włodzimierz Czarzasty skomentował tę sprawę w programie "Tłit". - Jest dobry element w tym wszystkim i w tym pomyśle. Otóż PiS coraz bardziej jest przekonany, że straci władzę. Traktują to jako zabezpieczenie. Nie ma nic lepszego jak lider partii, pan Kaczyński, który daje sygnał: "Słuchajcie, niestety przegramy te wybory. Najlepsze chłopaki zostaną przez nas zabezpieczone". W tych pięciu spółkach jest kilka tysięcy miejsc pracy oraz kilkaset tysięcy złotych co miesiąc dla najbardziej sprawnych i lojalnych. To hucpa. Takie ustawy są szybkie do obalenia. Zastanawiam się, co zrobi pan prezydent - skomentował wicemarszałek. Dodał także, że ma nadzieję, że sam Andrzej Duda zachowa zdrowy rozsądek i nie podpisze tej ustawy.  - Ci prezesi, poza Orlenem, to co dwa tygodnie się zmieniają. To oznaka słabości władzy. Jeżeli ktoś przenosi terminy wyborów samorządowych, to boi się, że przegra. Jeżeli ktoś dyskutuje nt. zmiany ordynacji wyborczej, to boi się przegranej. Jeżeli ktoś zabezpiecza interesy finansowe swojej kadry biznesowej, która robi różne rzeczy na rzecz partii, to rozumie, że przegra. Nie ma nic lepszego dla Polski jak przegrana PiS - kontynuował lider Nowej Lewicy. Dodatkowo Czarzasty stwierdził, że PiS nie dotrzymał swoich obietnic i na tym zyskał swój elektorat. W ogóle PiS doszedł do władzy na bazie haseł, które połamał we wszystkich sprawach: wspierania swoich ludzi i rodzin, popierania karierowiczostwa i ludzi niekompetentnych. Pan Mularczyk, który jest strukturalnie antyniemiecki i antyeuropejski, zostaje wiceministrem spraw zagranicznych. Czy nam jest potrzebny gość, który w dobie walki o wolność Ukrainy potrzebny jest nam wiceminister, który będzie walczył z Unią Europejską i Niemcami? - zdradził.

Steinhoff: "Napuszczanie Polaków na UE jest największym błędem politycznym i skandalem etyczno-moralnym" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy PiS powinien być rozliczony po wyborach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany