PiS śledził Tuska nawet w Watykanie?! Afera ws. Pegasusa coraz poważniejsza. Giertych szokuje

i

Autor: SHUTTERSTOCK, TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS PiS śledził Tuska nawet w Watykanie?! Afera ws. Pegasusa coraz poważniejsza. Giertych szokuje

PiS śledziło Tuska nawet w Watykanie?! Afera ws. Pegasusa coraz poważniejsza. Giertych szokuje [RELACJA WIDEO]

2022-01-26 11:30

Inwigilowanie Romana Giertycha systemem Pegasus miało na celu śledzenie kluczowych decyzji politycznych Donalda Tuska? Mecenas stwierdził przed senacką komisją nadzwyczajną ds. Pegasusa, że przyczyną infekcji jego telefonu był zamiar inwigilacji byłego premiera. Roman Giertych blisko współpracował z Donaldem Tuskiem w okresie, w którym miał działać podsłuch. PiS bał się startu obecnego szefa PO w wyborach prezydenckich?

PiS-owi afera związana z systemem Pegasus nie jest na rękę. Po przesłuchaniu Romana Giertycha przez senacką komisję nadzwyczajną Jarosław Kaczyński może poczuć jeszcze większy dyskomfort. - Przyczyną, dla której mnie inwigilowano, była inwigilacja Donalda Tuska poprzez mnie - stwierdził wprost Roman Giertych. Mecenas zaznaczył, że daty wykrytych infekcji jego telefonu pokrywają się z istotnymi decyzjami w sprawie powrotu Tuska do polskiej polityki. - Moja współpraca z przewodniczącym Rady Europejskiej (...) w tym momencie była bardzo bliska - tłumaczył Giertych. - Reprezentowałem go w różnych postępowaniach. (...) W związku z tym byłem w stałym kontakcie z panem przewodniczącym - mówił były polityk i minister. W jakim okresie miał być inwigilowany Roman Giertych i co istotnego działo się wówczas w polskiej polityce? - W tym czasie ważyła się kwestia startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich - wspominał Giertych. Sugerował, że PiS obawiało się tego, a Pegasus pozwalał rządzącym kontrolować sytuację. Mówił też o wizycie u papieża Franciszka przewodniczącego Rady Europejskiej. Giertych uzupełnił, że jego zdaniem "inwigilacja miała miejsce nie tylko na terenie Republiki Włoskiej, ale również na terenie państwa Watykan".

Zobacz także: Komisja ds. Pegasusa. Będą przepytywać kolegę Kaczyńskiego z podstawówki!

W ubiegłym tygodniu przed senacką komisją nadzwyczajną ds. Pegasusa zeznawali m.in. Marian Banaś, obecny prezes Najwyższej Izby Kontroli, a także były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski. Co powiedzieli? O szczegółach przeczytasz w artykule Banaś szokuje przed komisją ds. Pegasusa. Kaczyński i służby specjalne na celowniku [ZAPIS RELACJI].

Sonda
Czy w Polsce służby specjalne podsłuchują przeciwników politycznych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE