Haker

i

Autor: Magnus916

Nie żyje dyrektor CBA! To on uruchomił system do inwigilacji Pegasus. Co się stało?!

2022-01-22 13:12

Nie żyje dyrektor biura techniki operacyjnej CBA. Mężczyzna zmarł na początku tygodnia. Był odpowiedzialny za uruchomienie systemu Pegasus oraz jego funkcjonowanie przez trzy lata. Co się stało?! Ta informacja wstrząsnęła ludźmi.

Tvn24.pl dowiedział się, że dyrektor pionu techniki operacyjnej CBA nie żyje. Informację tę dziennikarze potwierdzili w kilku, niezależnych od siebie źródłach.  - Zmarł w poniedziałek, chodzi o kwestie zdrowotne. Nie mamy pełnych informacji, bo rodzina nie chce się komunikować z aktualnym kierownictwem CBA - powiedział funkcjonariusz, prosząc o zachowanie anonimowości.

Dyrektor kierował biurem techniki operacyjnej CBA, gdy w 2017 roku został kupiony system inwigilacji Pegasus.

- Odpowiadał za testy systemu, za jego uruchomienie i następnie przez trzy lata nadzorował to, w jaki sposób był on wykorzystywany w codziennej służbie - tłumaczył jeden z rozmówców tvn24.pl.

To mógł być kluczowy świadek

- To mógł być jeden z kluczowych świadków, którzy powinni stanąć przed komisją śledczą, gdy już ona powstanie. Sama komisja nadzwyczajna, która już działa w Senacie, nie ma instrumentów prawnych, by skutecznie wezwać na swoje posiedzenia funkcjonariuszy - stwierdził były minister spraw wewnętrznych i poseł opozycji Marek Biernacki (63 l.).

Według Biernackiego dyrektor mógł rzucić światło na wiele aspektów związanych z kupnem i funkcjonowaniem Pegasusa, np. to, w jaki sposób CBA wybrała właśnie firmę Matic, spośród wielu działających w branży, jako swojego pośrednika w kontaktach z izraelskim producentem.

Express Biedrzyckiej - Gabriela Morawska-Stanecka: Kukiz na czele komisji to niepoważne
Sonda
Czy uważasz, że ws. Pegasus powinna zostać powołana komisja śledcza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE