500 plus

i

Autor: pixabay.com

Waloryzacja 500 plus

PiS planuje wprowadzić 800 plus przed wyborami. Nie wszyscy dostaną podwyżkę

Kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami do Sejmu nabiera tempa, a ugrupowania polityczne odsłaniają swoje programy. Jednym z elementów programu PiS, którzy może pomóc Zjednoczonej Prawicy w utrzymaniu się u władzy, ma być podwyżka świadczenia 500 plus. - Należy podnieść to świadczenie do np. 800 zł – uważa europoseł PiS Ryszard Czarnecki (60 l.).

500 plus warte 250 zł

Świadczenie Rodzina 500 plus jest sztandarowym programem PiS, którzy zapewnia partii Jarosława Kaczyńskiego (74 l.) wysokie poparcie. Rodziny podkreślają od dłuższego czasu, że przez inflację 500 zł wypłacane na wychowanie dziecka straciło na wartości. Zdaniem ekonomistów można za nie kupić o połowę mniej niż w 2016 roku.

Platforma nie załatwi Polakom mieszkań? Adrian Zandberg punktuje pomysły Tuska

Waloryzacja przed wyborami?

Rząd nie chciał składać deklaracji o waloryzacji świadczenia, ale jak się dowiedzieliśmy podwyżka jest jednak planowana. Ma zostać przedstawiona jako element programu wyborczego Zjednoczonej Prawicy. - Waloryzacja 500 plus jest potrzebna i byłaby bardzo dobra. Musi jednak brać pod uwagę możliwości budżetowe państwa. Jeśli będzie to możliwe, to należy podnieść świadczenie do np. 800 zł – mówi nam europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Wybory 2023 odbędą się w Dniu Papieskim? Padła konkretna data, rzecznik PiS zajął stanowisko

800 plus nie da bogatych

Z tą opinią zgadza się poseł klubu PiS, członek Solidarnej Polski Tadeusz Cymański (68 l.). - Chcemy waloryzacji 500 plus. Trzeba to wszystko dokładnie policzyć, aby było w wysokości ok. 800 zł – mówi poseł, który dodaje, że jest za ograniczeniem 500 plus. - Przy tym tego dodatku trzeba wprowadzić progi dochodowe – uważa Cymański. ABR, KS

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane przez inflację?
Listen on Spreaker.
Express Biedrzyckiej - dr Bogusław GRABOWSKI