Społecznik Piotr Ikonowicz prosi o pomoc. Zbiera na nowy komputer dla swojej organizacji

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Powrót działacza do polityki

Piotr Ikonowicz startuje do Sejmu!

2023-08-25 15:37

Znany działacz społeczny, prawnik i polityk Piotr Ikonowicz wystartuje w wyborach do Sejmu. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, będzie starał się o mandat posła z listy Lewicy w okręgu gdyńsko-słupskim.

Oficjalnie przedstawienie kandydatury Piotra Ikonowicza na posła ma nastąpić w sobotę 26 sierpnia. Wtedy zaplanowana jest w Gdyni konferencja prasowa z udziałem m.in. Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, która jest "jedynką" w tym okręgu i Piotra Ikonowicza pod tytułem "8 lat PiS- Polaków nie stać ani na zakup, ani na wynajęcie mieszkania".

 Piotr Ikonowicz to prawnik, były poseł II i III kadencji (w latach 1993-2001) i działacz społeczny. Przewodniczący Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Od wielu lat pomaga najbiedniejszym, eksmitowanym i bezdomnym. W 2021 r. wraz z żoną Agatą Nosal-Ikonowicz został odznaczony przez ówczesnego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara odznaką honorową "Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka". W 2021 r. Ikonowicz był kandydatem Lewicy na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Prywatnie Piotr Ikonowicz jest  bratem znanej restauratorki Magdy Gessler, natomiast jego ojciec, Mirosław Ikonowicz, to wieloletni pracownik Polskiej Agencji Prasowej i reporter „Polityki” oraz „Przeglądu”. W 2021 r. 

Politycy od kuchni - Piotr Ikonowicz 2022
Sonda
Czy powinniśmy pomagać biednym?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany