Prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

i

Autor: Albert Zawada

Programy

Piotr Gliński w "Wieczornym Expressie". Ostro o polityce i nadchodzących wyborach

2023-08-07 17:26

Gościem Wiktora Świetlika w programie "Wieczorny Express" byli minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz wokalista, muzyk, kompozytor Jędrzej Kodymowski. - My walczymy o samodzielne rządy - wyraźnie zaznaczył w programie były wicepremier Polski. Według Piotra Glińskiego kampania wyborcza dopiero się rozkręca, najważniejsze i najbardziej merytoryczne akcenty jeszcze przed nami.

Gliński w programie

Były wicepremier Polski, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w Wieczornym Expressie podkreślił, że w polityce ważna jest samodzielność. - My walczymy o samodzielne rządy - wyraźnie zaznaczył. Według Glińskiego kampania wyborcza dopiero się rozkręca, najważniejsze i najbardziej merytoryczne akcenty jeszcze przed nami. - Jesteśmy zainteresowani twardą rozmową o faktach - mówi Piotr Gliński. Minister Gliński odniósł się w programie do sytuacji gospodarczej Polski i poziomu życia w Polsce. Podkreślił, że w 2015 roku zdecydowanie więcej dzieci żyło w ubóstwie niż teraz (było 13 proc., a jest 6 proc.). - Ten facet [red. Donald Tusk] walił w piłę, a rodziny z dziećmi żyły w skrajnej biedzie - powiedział Piotr Gliński.

Piotr Gliński odniósł się także do samej polityki jako takiej i osób, które chcą być politykami. - Polityka to obszar brutalny. W tym trudnym środowisku musimy sobie dawać radę. To sztuka dla ludzi świadomych, że ta sztuka nie jest łatwa, ale dla ludzi, którzy mają swoją misję - mówił w programie Piotr Gliński.

Sonda
Czy Zjednoczona Prawica wygra najbliższe wybory?