Donald Tusk w Krakowie poparł Aleksandra Miszalskiego

i

Autor: PAP/Łukasz Gągulski

Doigrał się!

PILNA decyzja Tuska ws. Protasiewicza. Klamka zapadła, pozamiatane!

2024-04-15 11:45

Premier Donald Tusk podjął decyzję ws. wicewojewody dolnośląskiego Jacka Protasiewicza. To pokłosie zamieszania, które powstało po internetowych wpisach Jacka Protasiewicza.

Szybką decyzję podjął premier Donald Tusk w związku z zamieszaniem, które powstało wokół Jacka Protasiewicza. - Premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza ze stanowiska II wicewojewody dolnośląskiego. Prezes Rady Ministrów powołuje i odwołuje wojewodów na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W przypadku wicewojewodów do powołania i odwołania wymagany jest wniosek właściwego wojewody - przekazano w komunikacie na stronie Centrum Informacyjnym Rządu. 

Przypomnijmy, że wpisy o zaskakującej treści zaczęły pojawiać się na platformie X na koncie polityka Jacka Protasiewicza, a dotyczyły m.in. osób ze świata polityki. W internetową dyskusję wiązane zostali m.in. Katarzyna Kotula oraz młody działacz PiS Oskar Szafarowicz, który został bardzo nieładnie potraktowany we wpisach.

Poseł Marek Sawicki z PSL skomentował w "Sednie sprawy" sytuację i ocenił: - Oczekuje od prezesa, że pójdą stosowne kroki, ja bym był za bardzo restrykcyjnym podejściem do tego typu zachowań i odwołaniem go z funkcji wicewojewody. Jak się okazuje sprawa szybko się rozwiązała i dynamicznie Tusk podjął ekspresową wręcz decyzję w jego sprawie. 

SPRAWDŹ: Kim jest Jacek Protasiewicz? Rodzina, kariera, wszystkie wpadki

M. SAWICKI: RZĄD POWINIEN PRZYSPIESZYĆ, PIERWSZE MIESIĄCE NIE BYŁY DYNAMICZNE