Premier Beata Szydło

i

Autor: Bartosz Krupa

Pierwszy wywiad z Beatą Szydło po doniesieniach o zmianie premiera! [RELACJA NA ŻYWO]

2017-12-06 22:47

Już w środę premier Beata Szydło udzieli pierwszy raz wywiadu, po tym jak, pojawiły się informacje o zmianie na fotelu szefa rządu. W poniedziałek odbyło się spotkanie na Nowogrodzkiej, a jednym z tematów rozmowy miała być rekonstrukcja rządu. W mediach zaczęto spekulować o tym, że to Mateusz Morawiecki może zastąpić premier Szydło. W środowe popołudnie udzieli ona wywiadu w TV Trwam. Zapraszamy na naszą relację z tego wydarzenia.

Premier Beata Szydło będzie gościem w Telewizji Trwam i na antenie Radia Maryja w środę 6 grudnia. Szefowa rządu wystąpi jako gość programu "Rozmowy niedokończone". Wywiad z Beatą Szydło rozpocznie się o 18.15 na antenie TV TRWAM, która jest na Multipleksie, więc każdy będzie mógł obejrzeć na żywo rozmowę z panią premier. Kolejna część wywiadu z szefową rządu będzie częścią radiową. O 21.30 rozpocznie się druga część "Rozmów niedokończonych" z premier Beatą Szydło jako gościem. Rozmowa potrwa do 23.35, czyli momentu rozpoczęcia kolejnej audycji w ramówce. Wywiad Beaty Szydło w "Rozmowach niedokończonych" na antenie TV TRWAM i Radia Maryja będzie pierwszym wywiadem, jaki szefowa rządu udzieli po pojawieniu się doniesień o planowanej zmianie premiera. Z pewnością Beata Szydło będzie pytano o podsumowanie dwóch lat rządów i zmiany w gabinecie. Zapraszamy na naszą relację z tego wydarzenia.

 

ABY AKTUALIZOWAĆ WCIŚNIJ F5 LUB ODŚWIEŻ STRONĘ

21:45 Zapytana o rekonstrukcję rządu, ponownie udzieliła wymijającej, tożsamej z poprzednią, odpowiedzi. Można zaryzykować stwierdzenie, że w drugiej części wywiadu nie pojawią się nowe akcenty...

W przypadku, gdyby pojawiły się nowe treści, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Już teraz dziękujemy, że byliście dzisiaj z nami.

21:34 Wracamy! Najwyraźniej jednak nie uwzględniono wcześniejszej części rozmowy, gdyż ponownie zaczyna się pytanie o jutrzejsze głosowanie ws. wotum nieufności względem jej rządu...

Odpowiedź premier nie różni się specjalnie od poprzedniej:

 


19:29 Ostatni telefon w tej części. Dzwoni pan Dariusz z Warszawy. Uznał on za niepokojącą możliwość zmiany na stanowisku premiera. Wychwalał on premier na różne sposoby. Uważa, że ewentualna zmiana kursu może być niebezpieczna dla państwa i stanowić będzie duże naruszenie zaufania wyborców.

Szydło stwierdziła, że "odpowiedzialnością polityczną" jej partii jest wygrana w następnych wyborach, więc jeśli jakieś badania będą wskazywać na konieczność zmian, aby osiągnąć ten cel, to należy im się poddać. Podkreśliła, że wszyscy w jej partii kierują się dobrem Polski. Przypomniała, że wielokrotnie podkreślano, że jej partia potrzebuje co najmniej dwóch kadencji, aby w pełni zrealizować swój program.

Internauta podzielił się swoją oceną występu premier:

 

 

Pierwsza część wywiadu dobiega końca. Część druga rozpocznie się o 21:30.

19:23 Premier dość mocno pochwaliła działania resortu Mariusza Błaszczaka  zmierzającego do tego, aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo (zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne). Przy tej okazji pochwały spłynęły również na Antoniego Macierewicza,  Witolda Waszczykowskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudę.

Pan Marian z Zawiercia zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy, aby pozostawili premier Szydło na stanowisku. Nazwał ją "polityczną Emilią Plater z Małopolski". Wezwał również Polaków do bronienia jutro premier. Poprosił również o to, aby Mateusz Morawiecki zainteresował się fabryką lokomotyw w Chrzanowie. Premier poinformowała, że prace nad tym już trwają.

19:14 Pan Tomasz z Warszawy zadał bardzo szczegółowe pytanie o swoją przyszłoroczną emeryturę. Premier nie podjęła się wyliczenia jej wysokości.

Tymczasem na TT:

 

 

19:09 Trzeci telefon to pani Maria ze Śląska. Poprosiła ona premier Szydło o pozostanie na stanowisku i deklarację w tej sprawie w chwili obecnej. Szydło odpowiedziała, że ważne jest to, aby program dobrej zmiany realizowali odpowiedni ludzie, którzy mają do tego pełne przekonanie. Nie ma znaczenia, kto to ma być konkretnie. Jak zapowiedziała, zawsze będzie realizować program PiS, nawet jako szeregowy poseł. Wszyscy powinniśmy zrozumieć, że mamy obecnie historyczną chwilę, która może zaważyć na dalszych losach naszego kraju i którą trzeba należycie wykorzystać. Następnie zręcznie przeszła do drugiego z pytań pani Marii, czyli deputatów węglowych.

Innymi słowy, premier nie zdecydowała się zadeklarować pozostania na stanowisku, pomimo tego, że pani Maria groziła płaczem...

19:04 Rozpoczęły się telefony od telewidzów. Rozpoczęła pani Marianna z Mazowsza, która skupiła się na podziękowaniach dla obecnego rządu i krytyce opozycji. Zaapelowała do Polaków, aby jutro stanęli przed Sejmem w obronie premier Szydło.

Pani Helena z woj. łódzkiego w podobnym tonie: podziękowania dla rządu za ich wykonywaną pracę oraz niesympatyczne słowa o partiach opozycyjnych.

Premier Szydło podkreśliła po tym telefonie, że "dobra zmiana" to właśnie wszyscy wyborcy, którzy zdecydowali się oddać głos na Zjednoczoną Prawicę.

18:59 Pada pytanie o przyszłość premier Szydło!

Według premier zmiany w rządzie są czymś naturalnym, do tej pory ich nie było specjalnie ponieważ nie było ku temu powodów. Połowa kadencji sprzyja temu, choć przyznała, że zbyt długo trwają na ten temat rozmowy. Jak zapewniła, wierzy w "mądrość Jarosława Kaczyńskiego" i przypomniała, że "najważniejsza jest Polska, dlatego trzeba zbudować drużynę, która wygra drugą połowę meczu". Podkreśliła, że liczy się zespół, a nie indywidualne ambicje. Dodała, że decyzje powinny zapaść w nadchodzących dniach.

18:54 W drugiej części rozmowy udział będą mogli wziąć również telewidzowie!

W międzyczasie poruszony został temat Puszczy Białowieskiej. Według premier minister Szyszko miał doskonałe wystąpienia przed Komisją Europejską, jasno wskazujące, że to Polska ma rację w tym sporze. "Zostało udowodnione, że puszcza jest ratowana". Według premier działania ws. puszczy są kolejnym elementem walki z polskim rządem.

18:48 Jako największe wyzwanie stojące przed rządem wskazała poprawienie losu i sytuacji materialnej emerytów (nie burząc przy tym finansów publicznych i nie zapominając o innych grupach w społeczeństwie). Jest to "wyzwanie, które warto podjąć".

"Przywrócono również sprawiedliwość społeczną", czyli, jak podkreśliła premier, obniżono wiek emerytalny wbrew wcześniejszej reformie PO.

18:45 Premier Szydło zapowiedziała, że projekt ograniczający aborcję eugeniczną najprawdopodobniej zostanie poparty przez jej rząd. Podkreśliła się, że cieszy się z tej inicjatywy i dodała, że "trzeba mieć odwagę", aby dokonać takiej reformy.

Gość TV Trwam odniosła się również do sytuacji w służbie zdrowia. Jak stwierdziła, aby służba zdrowia mogła normalnie funkcjonować musi zostać przeprowadzona informatyzacja oraz wprowadzone w życie mają zostać pakiety ustaw przygotowane przez ministerstwo zdrowia. Jako najważniejsze dwie ustawy w tym zakresie wskazała darmowe leki dla seniorów po 75 roku życia oraz zwiększenie do 6% PKB pieniędzy z budżetu na służbę zdrowia (uchwalone po niedawnym proteście rezydentów).

Przy tej okazji kolejny raz ostatnie działania opozycji skwitowała słowami "polityczny teatr", zważywszy na fakt, że sami przez "8 lat zaniechań doprowadzili do tego, że w ciągu ostatnich 2 lat musieliśmy przeprowadzić bardzo poważne reformy".

18:38 Następnym wątkiem był "fundament chrześcijański". Jak stwierdziła premier, to, że jest wierząca bardzo pomaga jej w polityce i cieszy ją fakt, że praktycznie wszyscy jej partyjni koledzy i koleżanki są praktującymi katolikami, ponieważ państwo "bez wiary jest nic nie warte". Dzięki wierze nasz naród i państwo przetrwało ciężkie czasy. Europa zagubiła się i straciła pewne wartości, ale ludzie ich chcą i chłoną je. "Budowanie bez wartości nie ma sensu i powinniśmy zadbać, aby nigdy ich w Polsce nie zabrakło". Zdradziła, że gdy ze strony Francji padło ostrzeżenie, że "my mamy zasady, a oni fundusze, odpowiedziałam, że wolimy właśnie takie rozwiązanie, a z pieniędzmi zawsze sobie jakoś poradzimy".

18:33 Prowadzący wywiad odniósł się do osławionego wpisu premier Szydło:

 

 

Nie nawiązał jednak póki co do perspektyw zmiany na stanowisku premiera, tylko rozbił jej cytat i rozpoczął pytaniem "o rodzinę" w 2 lata po rozpoczęciu przez jej rząd pracy. Szydło uważa, że rodzina stała się priorytetowa w działaniach rządu. Podkreśliła przy tym zasługi programu 500+ oraz innych inicjatyw wpływających na wzrost dzietności. Według niej symbolem działań rządu jest i powinna pozostać właśnie rodzina.

18:29 Szydło uznała, że Tusk otrzymał stanowisko w UE za spolegliwość, i później musiała za to płacić ówczesna premier Ewa Kopacz, która zgadzała się na proponowaną politykę migracyjną i narzucane z góry kwoty do relokacji uchodźców. Podkreśliła przy tym, że pomoc, jakiej udzieliła Polska na miejscu zdarzeń (np. w Syrii) jest bardzo doceniana i teraz Europa zaczyna podążać w tym kierunku. Przy tej okazji kolejny raz podkreśliła m.in. swoje zasługi oraz ministra Mariusza Błaszczaka.

18:23 Wniosek opozycji o odwołanie rządu (który jutro poddany będzie głosowaniu w Sejmie) Beata Szydło określiła krótko, jako "żałosny". Wytknęła, że jest w nim pełno nieprawdziwych sformułowań, kłamstw i manipulacji, aby po raz kolejny uderzyć w rząd.

Oberwało się też europosłom PO, którzy głosowali za rezolucją przeciwko naszemu krajowi. Nazwała ich "targowicą". Zwróciła również uwagę na problemy, jakie targają Unię Europejską. Podkreśliła, że to dzięki determinacji PiS kryzys migracyjny został w pewnym stopniu zażegnany. Jak stwierdziła, "dzisiaj Europa mówi naszym głosem".

18:15 Zaczynamy!!! Na początek życzenia z okazji urodzin Radia Maryja.

Zobacz: ZASKAKUJĄCA rozmowa Szydło z Szyszką: Może mnie nie odwołają do czwartku