Sąd

i

Autor: pexels.pl

Chodzi o jazdę po alkoholu

Pierwszy Polak w kosmosie usłyszał wyrok. Sprawiedliwie?

2022-09-23 8:27

Pierwszy Polak w kosmosie, gen. Mirosław Hermaszewski (81 l.) usłyszał wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Gostyninie. Po niemal roku od zatrzymania przez policję i oskarżenia o jazdę pod wpływem alkoholu kosmonauta stracił prawo jazdy. Musi też słono zapłacić.

Przypomnijmy, że 25 października 2021 r. uwagę policjantów pod Gostyninem zwróciło volvo jadące zygzakiem. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę, którym okazał się Mirosław Hermaszewski. Generała pięciokrotnie przebadano alkomatem. Pierwszy wynik wykazał 0,27 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli 0,6 promila. Kierowcy zabrano prawo jazdy, a sprawa trafiła do sądu. 

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK ZMIENIŁY SIĘ KARY DLA KIEROWCÓW WE WRZEŚNIU 2022

Sprawdź: Te zmiany dotkną wszystkich Polaków. Czy Kaczyński i PiS doprowadzą do przełomu?

Pierwszy wyrok, w trybie nakazowym, zapadł wiosną tego roku, ale ponieważ obrona go zaskarżyła, doszło do ponownej rozprawy. Lotnik próbował tłumaczyć się w sądzie, że wynik badania to efekt wypicia syropu na kaszel krótko przed kontrolą  Jego obrońca, mec. Jacek Dubois (60 l.), przekonywał, że Hermaszewski nigdy nie miał problemu z alkoholem i jest bardzo zdyscyplinowany.  Sąd nie przyjął tłumaczeń i postanowił umorzyć postępowanie na okres próby trzech lat. Ponadto orzeczono świadczenie pieniężne na kwotę 10 tys. zł i pokrycie kosztów sądowych za 270 zł. Generał ma przez dwa lata zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Express Biedrzyckiej: Adrian Zandberg ujawnia plan opozycji na wybory 2023
Sonda
Uważasz wyrok dla pierwszego Polaka w kosmosie za sprawiedliwy?
Nasi Partnerzy polecają