Kobiety Putina

i

Autor: SHUTTERSTOCK, AP

Pierwsza miłość Putina. Prezydent Rosji to namiętny kochanek czy zimny drań? "Naprawdę kochał tylko raz"

2022-04-25 9:21

Czy Władimir Putin potrafi kochać? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Zastanawiające jest, czy krwawy dyktator, który wywołał wojnę na Ukrainie, jest zdolny do uczuć wyższych. Kto był pierwszą miłością Putina? Ludmiła Putina, Alina Kabajewa, a może jeszcze inna, trzecia kobieta? Życie prywatne Putina owiane jest tajemnicą, jednak dziennikarze specjalizujący się w tematyce Rosji odkrywają czasem karty. Będziecie zaskoczeni informacją, kim była pierwsza miłość Putina.

Czuły mąż, namiętny kochanek czy zimny drań? Jaki jest w związkach Władimir Putin? Wbrew pozorom relacje prezydenta Rosji z kobietami wiele mówią o nim samym. Życie prywatne Putina owiane jest tajemnicą, ale wiadomo, że ma on spore problemy z wyrażaniem uczuć. Jest wycofany, zamknięty, nieufny. Machina propagandowa na Kremlu działa z powodzeniem od wielu lat. Do opinii publicznej nie przedostanie się niemal żadna informacja, której Putin przekazać nie chce. Ale czasem są wyjątki. Choć Putin zwalcza niezależnych dziennikarzy w Rosji, to jednak interesują nim też dziennikarze z innych krajów, a od czasu wybuchu wojny na Ukrainie, życie Putina jest wręcz prześwietlane. Także polscy dziennikarze zajmujący się od lat Rosją sporo o jego życiu ujawnili. To m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, Witold Szabłowski, Barbara Włodarczyk czy Jerzy Haszczyński i Wacław Radziwinowicz.

I tak np. Krystyna Kurczab-Redlich stanowczo zdementowała oficjalne informacje Moskwy o dacie i miejscu urodzenia Putina i jego "oficjalnych rodzicach". - To nieprawda, całkowita nieprawda - mówiła w rozmowie z Piotrem Zychowiczem na kanale "Historia Realna" na YouTubie. Z kolei Witold Szabłowski dowiódł, że nieprawdą jest propagandowa historia, jakoby dziadek Putina gotował dla Stalina.

ZOBACZ TAKŻE: Putin panicznie boi się otrucia! "Nie tyka niczego, czego nie przygotuje jeden z jego kucharzy"

CZYTAJ TEŻ: Ukraińskie matki piszą dzieciom na plecach imię, nazwisko i numer telefonu. Wstrząsająca relacja z wojny

Jednak najbardziej intrygujące są związki Putina z kobietami. Barbara Włodarczyk, wieloletnia korespondentka TVP w Moskwie, w portalu wielkahistoria.pl pisze tak:

Prywatne sprawy Władimira Putina są w Rosji tematem tabu. Boleśnie przekonał się o tym bulwarowy dziennik „Moskowskij Korriespondent”. W 2008 roku doniósł o rzekomym rozwodzie prezydenta z żoną i planowanym ślubie z młodszą o 30 lat kochanką. Kilka dni później gazeta została zamknięta. To nie jedyny taki przypadek

Małżeństwo prezydenta Rosji z Ludmiłą Putiną trwało 30 lat, skończyło się rozwodem. Tajemnicą poliszynela jest, że Putin związał się z gimnastyczką Aliną Kabajewą, z którą ma podobno czworo dzieci. Jak mówi Krystyna Kurczab-Redlich, na jej widok Putinowi błyszczały oczy i cały się rozluźniał, promieniał wręcz szczęściem. - Tak mówią świadkowie nieoficjalnie, bo w Rosji nikt prawdy oficjalnie nie powie - zaznaczyła w wywiadzie z Piotrem Zychowiczem.

Jednak te dwa związki są znanymi kartami z biografii Putina. Mniej znacznie wiadomo o jego pierwszej - podobno wielkiej - miłości. Tajemnicza kobieta, której nazwiska świat nigdy nie poznał, rozkochała ponoć obecnego prezydenta Rosji tak bardzo, że chciał się z nią żenić! Co ciekawe, też miała na imię... Ludmiła! Była lekarką. Podobno była dobra, życzliwa i opiekuńcza, jak opowiadali nieoficjalnie koledzy Putina z tamtego okresu. Wszystko działo się w młodości Putina, kilka lat przed jego ślubem z Ludmiłą Putiną. Jerzy Haszczyński na łamach "Rzeczpospolitej" pisał kilka lat temu o tej sprawie tak:

Putin miał zawsze problemy z wyrażaniem swoich uczuć, potwierdzała to jego była żona Ludmiła. Długo też nie miał dziewczyny. Ludmiła nie była jednak pierwsza. Cztery lata przed ślubem z Ludmiłą o mały włos nie doszłoby do innego. Były już gotowe obrączki, stroje ślubne, zaproszenia zostały rozesłane

Do ślubu z tajemniczą lekarką Ludmiłą jednak nie doszło. Dlaczego? Putin niechętnie do tej historii wracał. Haszczyński pisał w "Rz", że "jedna z wersji głosi, że Putin powiedział „nie" już w leningradzkim urzędzie stanu cywilnego. On sam temu zaprzecza". W jednym z wywiadów, zapytany o pierwszą miłość i niedoszły ślub, Putin wyjawił, że zrezygnował z małżeństwa z tajemniczą pięknością, zanim ją zaprowadził do urzędu. Powód? - Intrygi - powiedział Putin, nie wchodząc w szczegóły.

Sonda
Czy powinno dojść do spotkania Zełenski - Putin?
Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: Putin to paranoik na sterydach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE