Generał Szymczyk

i

Autor: Art Service/Super Express Generał Szymczyk

Ona wcale nie gryzła się w język!

Piękna policjantka miażdży komendanta Szymczyka. Mocne słowa o honorze

2022-12-28 13:33

W środę 28 grudnia minęły dwa tygodnie odkąd na Komendzie Głównej Policji w Warszawie doszło do wystrzału z granatnika, który zniszczył trzy kondygnacje budynku. Dotąd komendant główny Jarosław Szymczyk (52 l.) został w sprawie przesłuchany i ma status poszkodowanego. Dla byłej policjantki, Magdaleny Sroki (43 l.), sprawa jest jasna - musi być dymisja.

Piękna policjantka, Magdalena Sroka, zabrała głos w sprawie wybuchu na Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Przypomnijmy, że 15 grudnia doszło do wystrzału z granatnika wewnątrz budynku komendy, a dotąd sprawa pozostaje bardzo niejasna. Jarosław Szymczyk, komendant główny, w sprawie uznany jest za poszkodowanego, ale nie brak głosów polityków opozycji, którzy wskazują, że to winny.

Magdalena Sroka: Tłumaczenia jeszcze głupsze niż incydent

Była funkcjonariuszka policji, przewodnicząca Porozumienia, Magdalena Sroka, nie wątpi, że incydent z granatnikiem jest dyskwalifikujący dla Szymczyka, ale nawet on nie był tak głupi, jak tłumaczenia komendanta. W rozmowie z "Super Expressem" dwa razy podkreśla, że jedynym wyjściem z sytuacji dla szefa policji jest rezygnacja.

- Do sytuacji z tym granatnikiem absolutnie nie powinno dojść. Tłumaczenia komendanta były jeszcze głupsze, aniżeli to co się wydarzyło. Gen. Szymczyk powinien podać się do dymisjipodkreśliła Sroka.

Polityczka zwróciła także uwagę na to, że Jarosław Szymczyk w zasadzie "ośmieszył policję" i ugodził w jej wizerunek. Przewodnicząca Porozumienia zaznaczyła, że jedyną szansą Szymczyka na zachowanie honoru, jest po prostu podanie się do dymisji.

- To, jak wielką szkodę spowodował dla całej formacji, tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ośmieszył policję i dziś wszyscy drwią z tego, co wydarzyło się w Komendzie Głównej. Gdyby nie praca dziennikarzy, to de facto nie dowiedzielibyśmy się o całej sprawie. Ciężko całą sytuację się nawet komentuje, bo to coś niewyobrażalnego... Komendant Szymczyk jeśli chce zachować honor powinien podać się jak najszybciej do dymisji - podsumowała Magdalena Sroka w rozmowie z "SE".

Poniżej galeria przybliżająca postać Magdaleny Sroki

Sonda
Popierasz Porozumienie Jarosława Gowina?
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla prezydenta Andrzeja Dudy
Nasi Partnerzy polecają