Paweł Kukiz

i

Autor: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl/Wikimedia Commons Kaczyński o starcie Kukiza z list ZP

MOCNE

Paweł Kukiz wprost wyznał, co zrobią jego ludzie, gdy pojawi się wniosek o wotum nieufność wobec Ziobry

2022-10-27 10:00

Paweł Kukiz w rozmowie na antenie Polskiego Radia (27 października) przypomniał, że niebawem mija dokładnie pół roku od momentu ostatniego wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Polityk Kukiz'15 wprost powiedział, co zrobi jego ugrupowanie, jeśli wniosek znów się pojawi.

Paweł Kukiz jasno, o tym, jak zareaguje, gdy pojawi się wniosek o wotum nieufności wobec Ziobry

Jeszcze do niedawna Paweł Kukiz nie był tak ostry w stosunku do obecnej władzy. Jednak polityk zapowiadał, że na razie nie będzie głosował razem z PiS, czyli zawiesza wspólne głosowania. Nawiązywał w ten sposób do zawartej w zeszłym roku umowy między jego ugrupowaniem a Prawem i Sprawiedliwością. Wcześniej od kilku miesięcy zaznaczał, że będzie wspólnie głosował, aż do końca września, dawał czas PiS na załatwienie sprawy z sędziami pokoju. Teraz zaś konsekwentnie powtarza, że jeśli w najbliższym czasie pojawi się wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, to za nim zagłosuje. Mówił tak kilka dni temu, a powtórzył w czwartek 27 października: 

– Zbigniew Ziobro wkrótce może mieć problem. Za dwa, trzy tygodnie mija pół roku od czasu ostatniego wotum nieufności dla pana ministra Ziobry. Jeśli dalej Ministerstwo Sprawiedliwości będzie robiło takie problemy z sędziami pokoju, to jeśli opozycja, bo ja, jako koło nie mam takich możliwości, wysunie wniosek o kolejne wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry, to z pewnością Kukiz’15 poprze ten wniosek – stwierdził jednoznacznie lider Kukiz'15, czyli Paweł Kukiz w programie radiowym „Salonie politycznym Trójki”.

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz
Sonda
Jak oceniasz karierę polityczną Pawła Kukiza?