Zbigniew Ziobro, Paweł Kukiz

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS, Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro, Paweł Kukiz

Wotum nieufności

Kukiz kontra Ziobro. "Chciałem panu ministrowi Ziobrze przypomnieć o jednej rzeczy"

2022-10-25 11:37

Paweł Kukiz odwraca się od Zjednoczonej Prawicy. Żeby uzyskać to, na czym mu zależy chce "poświęcić na ołtarzu" Zbigniewa Ziobrę. Czy opozycja przeforsuje wotum nieufności wobec Ziobry?

Paweł Kukiz zagwarantował, że zdecyduje się poprzeć wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry, jeśli wcześniej nie zostanie uchwalona ustawa o sędziach pokoju. 

– Chciałem panu ministrowi Ziobrze przypomnieć o jednej rzeczy. W listopadzie mija pół roku od ostatniego wotum nieufności. Jeżeli opozycja wyjdzie z takim wnioskiem w listopadzie i tych sędziów pokoju nie będzie uchwalonych, to ja z przyjemnością zagłosuję za tym wotum. Zagłosuję za odwołaniem Zbigniewa Ziobry (...) Z tych jego reform wymiaru sprawiedliwości przez siedem lat nic nie wyszło. Blokuje reformę o sędziach pokoju, która poddaje część przynajmniej sędziów kontroli obywatelskiej, a nie kontroli partyjnej – wyjaśniał Kukiz w „Porannej rozmowy w RMF FM”.

Kukiz idzie za ciosem. Już w sierpniu zapowiedział, że jeśli do przełomu września i października rząd Zjednoczonej Prawicy nie wprowadzi ustawy o sędziach pokoju, to zakończy wspieranie rządu w głosowaniach sejmowych. Nie zamierza zmieniać swojego stanowiska, dopóki wspomniany warunek nie zostanie spełniony.

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?
Sedno Sprawy - Paweł Kukiz