Jarosław Kaczyński, Paweł Kukiz

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express, Art Service/Super Express Kukiz na tajnym spotkaniu z Kaczyńskim. Teraz ujawnia

Kaczyński będzie miał problem?

Paweł Kukiz ostro do PiS! Powiedział wprost, co się stanie, jeśli nie zostanie spełniony jeden warunek

2022-07-19 11:41

Paweł Kukiz słynie ze swoich nagłych decyzji. Teraz okazuje się, że grozi PiS-owi! Lider Kukiz’15 stwierdził, ze nie będzie popierał partii Jarosława Kaczyńskiego, jeśli nie zostanie spełniony jeden ważny warunek. Dał im czas do września.

Paweł Kukiz nie gryzł się w język, gdy został poruszony wątek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Stwierdził, że absolutnie nie zgadza się z zaproponowaną przez niego reformą sądownictwa. Lider Kukiz’15 przyznał, że popiera reformę, która przyśpieszy postępowania i przywróci w sądach sprawiedliwość, jednak sposób zaproponowany przez Zbigniewa Ziobrę świadczy tylko o „manii wielkości”.

- Ja uważam, że zreformować sądownictwo, przyspieszyć postępowania, poddać się kontroli obywatelskiej, można tylko jedną drogą, mianowicie oddolnie, rozpoczynając od wyboru sędziów pokoju do rozstrzygania tych najprostszych spraw bezpośrednich obywateli - mówił polityk w Radiu Wrocław.

Sprawdź: Tomasz Grodzki na loty nie żałuje. Marszałek nabił ogromny rachunek

Paweł Kukiz został także zapytany o ustawę o sędziach pokoju. Przypomniał, że dał PiS-owi 2-3 miesiące na wdrożenie ustawy, a jak na razie minął miesiąc, podczas którego nic się nie zmieniło. Oznacza to, że we wrześniu mija termin dany przez polityka.

- Później po prostu przestaniemy głosować z Prawem i Sprawiedliwością, jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie zagłosuje, czy wstrzyma procedowanie tej ustawy – oznajmił lider Kukiz’15.

Wyznał na antenie, ze rozmawiał z Władysławem Bartoszewskim i z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, dzięki czemu jest pewny, że PSL poprze ustawę o sędziach pokoju tym bardziej,  że ta partia wpisała niemal wszystkie postulaty Kukiz’15, nie licząc ustawy antysitwowej, do swojego programu.

Sonda
Twoim zdaniem sędziowie pokoju to dobry pomysł?
Sedno Sprawy - Paweł Kukiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają