Patryk Vega chce zrobić film o Kamilu Durczoku! „Jak bardzo można w życiu upaść”

2022-04-07 11:08

Kamil Durczok bez wątpienia był kontrowersyjną postacią. Wiele w życiu przeszedł, ale walczył o siebie do samego końca. Teraz jego historia zainspirowała reżysera Patryka Vegę do stworzenia filmu. Artysta jest ponoć zafascynowany dziennikarzem.

Afery i skandale niemal bez przerwy towarzyszyły Kamilowi Durczokowi: wpadka w „Faktach”, oskarżenia o molestowanie seksualne i mobbing pracowników, jazda pod wpływem alkoholu, głośny rozwód z Marianną Dufek to tylko niektóre z nich. Wiele też wycierpiał: musiał zmierzyć się z nowotworem, którego udało mu się pokonać, a potem z alkoholizmem. W końcu 16 listopada 2021 roku jego organizm nie miał siły dłużej walczyć, a dziennikarz zmarł w szpitalu. Dla wielu osób historia Kamila Durczoka to historia o upadku ze szczytu na samo dno. Jak się okazuje, jedną z osób, która uważa życie dziennikarza za niezwykle fascynujące, jest reżyser Patryk Vega, znany między innymi z filmów „Botoks” czy „Miłość, seks & pandemia”.

Sprawdź: Brat Kamila Durczoka przerywa milczenie. Tak naprawdę wyglądały ostatnie chwile dziennikarza

W naszej galerii zobaczysz, jak choroba zmieniła Kamila Durczoka.

- Patryk jest zafascynowany tym tematem w sensie psychologicznym i socjologicznym. Tym, jak bardzo można w życiu upaść, mając w życiu wszystko. Historia człowieka, który miał duży pierwiastek autodestrukcji w sobie. Zdaniem Patryka Kamil Durczok to postać rodem z Dostojewskiego. A to wszystko historia jego kariery, wzlotów i upadku na tle blichtru show biznesu: wielkie pieniądze, ludzie z pierwszych stron gazet, politycy, narkotyki, kobiety, molestowanie, alkohol i płatna miłość – powiedział Pudelkowi znajomy reżysera.

Sonda
Obejrzałbyś film Patryka Vegi o Kamilu Durczoku?
Pogrzeb Kamila Durczoka Grób utonął w kwiatach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE