Patryk Jaki w dresach w Europarlamencie? Nie, to eleganckie spodnie z gumką.

i

Autor: super express źródło: twitter.com/@PatrykJaki

Co powiedział?

Patryk Jaki skomentował wybory Miss Holandii. Europoseł nie gryzł się w język

2023-08-03 22:29

Niedawno w Holandii odbyły się wybory miss. Pierwsze miejsce zajęła kobieta po korekcie płci. Miss Holandii została Rikkie Valerie Kolle, która urodziła się jako mężczyzna. Na temat wyborów Miss Holandii wypowiedział się m.in. europoseł Patryk Jaki. Podsumował je w mocnych słowach.

Głośno było ostatnio o wyborach Miss Holandii, ponieważ kandydatką, która zdobyła koronę została Rikkie Valerie Kolle, czyli pierwsza transpłciowa kobieta. Nowa Miss Holandii przeszła do historii swojego kraju, ale też wyborów konkursu piękności. Wynik konkursu skomentował też na Instagramie europoseł Patryk Jaki. Polityk odniósł się do wyboru transpłciowej kandydatki mówiąc: - Holendrzy wybrali Miss Holandii. Najpiękniejszą kobietą został mężczyzna, który pół roku temu przeszedł operację zmiany płci. Jak muszą czuć się Holenderki w takim momencie? Jak musi czuć się wicemiss, która przegrała konkurs na najpiękniejszą kobietę Holandii z mężczyzną? - zastanawiał się polityk.

Dalej na nagraniu Jaki podał dane dotyczące nękania kobiet na holenderskich ulicach, z przywołanych przez niego danych wynika, że aż 2/3 kobiet w wieku 12-25 lat doznało nękania. Polityk stwierdził: - Tymczasem nowa miss Holandii w wieku ośmiu lat stwierdziła, że nie czuje się małym Rikiem. Mając 16 lat zaczęła przyjmować hormony. Pół roku temu przeszła operację zmiany płci, a za chwilę będzie reprezentować kraj w konkursie Miss Universe. Jest duża szansa, że w końcu wygra. W końcu ci, co na nią nie zagłosują, mogą być posądzeni o transfobię.

SPRAWDŹ: Europoseł Patryk Jaki: jestem gotów zrezygnować z Brukseli

Politycy od kuchni - Patryk Jaki 2022