Patryk Jaki przypomina przesłanie świąt wielkanocnych. Pięknie mówi o miłości

2022-04-15 18:00
Patryk Jaki
Autor: Philippe Buissin/Parlament Europejski

Zbliża się Wielkanoc. Z tej okazji zapytaliśmy europosła Patryka Jakiego, jakie znaczenie ma dla niego ten wyjątkowy okres. W pięknych słowach przypomniał nam przesłanie świąt. - Nauka Jezusa uczy nas, że każdy człowiek jest taki sam i ma taką samą godność - mówił w rozmowie z nami polityk.

W rodzinie Patryka Jakiego przestrzega się wszystkich tradycji chrześcijańskich - od malowania razem jajek, przez szykowanie koszyczka i co najważniesze - po czytanie Pisma Świętego. Wszystko robione jest całą rodziną. Później rodzina wesoło oblewa się wodą z okazji Lanego Poniedziałku.

Patryk Jaki powiedział nam także, że dla niego ważne jest to, aby pamiętać, że święta to nie tylko wolny czas, ale moment, w którym Jezus Chrystus oddał życie za nas wszystkich.

- Od tego czasu wszystko na świecie się zmieniło. Nauka Jezusa była tak silna, że zaczęła zmieniać świat. Symbol krzyża możemy obserwować teraz na całym świecie. Jest symbolem tego, że miłość jest czymś więcej, niż tylko pożądaniem. Miłość jest nawet czymś takim, że jeden człowiek jest w stanie oddać życie za drugiego człowieka. Nauka Jezusa uczy nas, że każdy człowiek jest taki sam i ma taką samą godność. Dla nas to ważne, aby pamiętać o tym przesłaniu. Ważne jest to także w kontekście wojny na Ukrainie, dlatego, że dzisiaj też są osoby, które uważają, że nie każde życie jest warte tyle samo. Ta ofiara Jezusa dalej jest uniwersalnym przesłaniem - nieważne czy urodziłeś się w Ukrainie, czy w innym miejscu, dalej masz taką samą godność i powinieneś być traktowany tak samo. Nasza rodzina w święta o tym zawsze pamięta, że to jest znaczący czas, a nie tylko kolejny wolny dzień - tłumaczył europoseł. 

Patryk Jaki złożył także życzenia czytelnikom Super Expressu. 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy wypada Wielkanoc 2022 i dlaczego to święto ruchome? Wyjaśnienie jest bardzo proste! [ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2022, KALENDARZ]

- Życzymy wszystkim, aby zmartwychwstały Pan przyniósł do Waszych domów nową nadzieję, miłość i szczęście - wskazał polityk. 

Patryk Jaki
Autor: Archiwum prywatne Patryk Jaki z rodziną
Wielkanoc w rzeszowskiej cukierni
Sonda
Spędzasz święta wielkanocne w Polsce czy za granicą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE