Ferie zimowe

i

Autor: Canva

Większość dzieci zostanie w domach

Pani Joanna, mama 6-letniego Kuby: brakuje mi na zimowe ferie dla syna

2023-01-24 5:15

Trwają ferie zimowe, lecz niestety większość dzieci jest skazana na pobyt we własnych mieszkaniach. Aż 74 proc. Polaków nie planuje w tym roku nigdzie wyjeżdżać – wynika z badania Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. – Nie pojedziemy w tym roku na ferie zimowe ani ja, ani mój synek Michał (10 l.). Wszędzie jest bardzo drogo – przyznaje Łucja Marciniak (41 l.) z Siedlec.

Większość Polaków nigdzie nie wyjedzie

Drożyzna doskwiera, co przekłada się na możliwości aktywnego wypoczynku Polaków. W tym roku tylko 26 proc. z nas ma zimowe plany wyjazdowe, z czego 9 proc. wyjedzie wyłącznie w trakcie ferii zimowych. Z kolei aż 74 proc. ankietowanych nie planuje nigdzie wyjeżdżać – informuje Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor. Przyczyna jest prozaiczna – nie stać nas. – Wzrost kosztów życia przy jednoczesnym wzroście kosztów wyjazdów – oferty noclegów są nawet o 30–40 proc. droższe niż przed rokiem, przełożyły się na te decyzje – skomentował dla PAP wynik badania prof. Waldemar Rogowski, analityk BIG InfoMonitor.

Tak podrożały podstawowe produkty. Porównanie cen styczeń 2022 vs. styczeń 2023

Wszystko jest za drogie

W tym roku nie wyjedzie na ferie m.in. Łucja Marciniak (41 l.)  z synkiem Michałem (10 l.). – Wszędzie jest bardzo drogo, w górę poszły bilety na pociąg, paliwo i w ogóle wszystko. Szczególnie drogo jest w kurortach wypoczynkowych – żali się pani Łucja w rozmowie z „Super Expressem”. 

Sprawdź, jak dobrze zaplanować urlop w roku 2023. Kalendarz świąt

W podobnej sytuacji jest Joanna Mazurek (36 l.) z Siedlec, mama Kuby (6 l.). - Przez drożyznę brakuje mi środków na wiele potrzeb dzieci. Niestety także na wyjazd na czas zimowych ferii - tłumaczy.

Raport Walczaka - Patrycja TEPPER [23.01.2023]
Sonda
Wyjeżdżasz z miasta na ferie zimowe?