Pampersy zamiast PiS-u. Puste miejsce na debacie TVN24

i

Autor: Wojciech Olkuśnik/EAST NEWS, TVN24

Tego jeszcze nie było!

Pampersy zamiast PiS-u. Puste miejsce na debacie TVN24

2023-09-04 17:15

Nie takiego widoku spodziewali się widzowie. Gdy podczas debaty wyborczej w stacji TVN24 w studiu nie pojawił się żaden przedstawiciel PiS-u, na miejscu zarezerwowanym dla posłów partii rządzącej stanęły... pieluchy. - Ta pusta mównica to dowód ich tchórzostwa - mówił Andrzej Domański z PO, który pieluchy przyniósł do studia.

Polityk KO Andrzej Domański postanowił w niezwykle oryginalny sposób skomentować nieobecność przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy w studiu TVN 24. Na pustym miejscu położył paczkę pampersów. 

Debata w niepełnym gronie

W niedzielę 3 września wieczorem stacja TVN24 zorganizowała debatę wyborczą, w której wzięli udział przedstawiciele większości klubów parlamentarnych.  Wśród zaproszonych gości byli: Andrzej Domański z PO, Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050, Przemysław Wipler z Konfederacji oraz Dariusz Standerski z Lewicy. Tylko jedna mównica została pusta - zarezerwowana dla przedstawiciela partii rządzącej. 

Nie była to jednak niespodzianka, bo już w piątek rzecznik Prawa i Sprawiedliwość Rafał Bochenek oficjalnie zapowiedział, że przedstawiciele jego partii nie będą uczestniczyć w debatach wyborczych organizowanych przez stację TVN. Polityk zarzucił stacji TVN, że "jest aktywną stroną sporu politycznego" oraz że prowadzi kampanię na rzecz środowiska politycznego związanego z Donaldem Tuskiem.

Na mównicy zamiast przedstawiciela PiS pojawiły się pieluchy

Gospodarz debaty, dziennikarz TVN Grzegorz Kajdanowicz zapewnił na wstępie  programu, że do dyskusji zaproszone zostały wszystkie ogólnopolskie komitety wyborcze i do ostatniej chwili stacja miała nadzieję na pojawienie przedstawiciela partii rządzącej.

Najwyraźniej jednak Andrzej Domański - doradca Donalda Tuska w sprawach gospodarczych - przewidział taki obrót sprawy i przygotował się na taką ewentualność. Na mównicy zarezerwowanej dla przedstawiciela PiS ustawił paczkę pampersów. 

 Andrzej Domański z PO w trakcie programu stwierdził, że "PiS zawsze ucieka", a "ta pusta mównica to dowód ich tchórzostwa".

Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 2

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany