PKiN Pałac Kultury i Nauki

i

Autor: Darek Iwański Po upadku PRL-u PKiN był już nie tylko punktem orientacyjnym w Warszawie, ale też... jednym z najbardziej znanych miejsc targowych. Na bazarze zlokalizowanym pod pałacem od strony ul. Marszałkowskiej można było kupić niemal wszystko - perfumy, gry komputerowe, konsole do gier wideo, ubrania, koce, kołdry, a także papierosy czy alkohol. Z oryginalnością i legalnością wielu z tych rzeczy było często krucho.

Pałac Kultury obłożony MCHEM? Pomysł polityka!

2018-06-17 14:30

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jedni chcą burzyć, inni uważaj,a że jest on symbolem Warszawy i powinien zostać w stolicy do końca świata i jeden dzień dłużej. Tymczasem Jakub Stefaniak, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Warszawy, ma jeszcze inny pomysł. Jego zdaniem Pałac Kultury i Nauki powinien co prawda zostać, ale należy go w całości pokryć… mchem. Sprawdź, o co chodzi!

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie niezmiennie budzi emocje! Zbudowany w 1955 roku jako „dar Stalina” dla stolicy, dziś wielu kojarzy się ze słusznie minioną epoką, a niejeden postuluje zburzenie budowli. Inni uważają, że Pałac Kultury i Nauki to symbol Warszawy i absolutnie nie należy go burzyć ani w żaden sposób zmieniać. Jakub Stefaniak, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Warszawy, najwyraźniej postanowił pogodzić zwaśnione strony, a zarazem wykazać się przed wyborcami ekologicznym podejściem do miejskiego życia. Otóż Jakub Stefaniak uważa, że cały Pałac Kultury należy pokryć mchem! Nie chodzi tu jednak o przysłonięcie budowli czymś miłym dla oka, ale o stworzenie z niej gigantycznej kurtyny antysmogowej, która bardzo by się przydała w zanieczyszczonym spalinami centrum. Tylko czy wielkie zielone coś pośrodku stolicy nie będzie wyglądało nieco dziwnie?