Andrzej Duda, Jerzy Owsiak

i

Autor: AP, AKPA Andrzej Duda, Jerzy Owsiak

lider wośp NIE WYTRZYMAŁ

Owsiak oburzony słowami Dudy o sytuacji na granicy. "To kolejne brednie..."

2022-08-18 8:00

Prezes WOŚP Jerzy Owsiak stanowczo skrytykował słowa Andrzeja Dudy na temat sytuacji na granicy z Białorusią. Kilka dni temu prezydent w trakcie swojego przemówienia dziękował żołnierzom i funkcjonariuszom za determinację w obronie granicy, którzy wytrzymali mimo różnego rodzaju “ataków”,“durniów” i “zdrajców”. Słowa te rozwścieczyły mocno Jerzego Owsiaka, który zwrócił się bezpośrednio do prezydenta z mocnymi słowami!

Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego Andrzej Duda odniósł się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Prezydent dziękował żołnierzom i funkcjonariuszom za ich pracę, podkreślając, że wytrzymali pomimo różnego rodzaju “ataków”, “durniów” i “zdrajców”.

- Dzięki postawie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, dzięki waszej postawie, pokazaliśmy tę determinację całemu światu, broniąc polskiej granicy, broniąc granicy Unii Europejskiej, broniąc granicy strefy Schengen, mimo różnego rodzaju ataków, różnych durniów i zdrajców, różnych ludzi nieodpowiedzialnych - polski żołnierz stanął na wysokości zadania, wytrzymał - mówił prezydent. 

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej

ZOBACZ TAKŻE: Ważne słowa prezydenta Dudy w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Mówi o potencjalnych agresorach

Jerzy Owsiak krytycznie o słowach Dudy. “To kolejne brednie, jakie padają z Pańskich ust”

Jerzy Owsiak zamieścił wpis na Facebooku, w którym bezpośrednio zwrócił się do Andrzeja Dudy. “Panie Prezydencie, po raz kolejny dał Pan sygnał z planety, na której Pan żyje - ale to daleko od Polski i Polaków, którzy mają swój prosty jasny i obywatelski kod postępowania!” - zaczął prezes WOŚP. 

Owsiak zwrócił uwagę, że jego fundacja przeszkoliła już 3 mln osób, głównie dzieci i nastolatków, w zakresie udzielania pierwszej pomocy. “Podstawową zasadą naszych kursów jest zasada dobrego Samarytanina, która każe nam udzielić pomocy osobie potrzebującej i ta sama zasada może wobec nas, którzy tej pomocy nie udzielą, wyciągnąć konsekwencje prawne” - wskazał.

“Ta idea przyświecała naszej Fundacji, kiedy widząc kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej natychmiast włączyliśmy się do pomocy tym, którzy na granicy utknęli i walczyli o swoje zdrowie i życie, mając pomoc tylko ze strony odważnych mieszkańców i wolontariuszy z całej Polski” - czytamy dalej w poście. 

Następnie Owsiak przypomniał, że za zgodą i z pomocą miasta oraz mieszkańców, fundacja otworzyła punkt humanitarny w Michałowie. “Widzieliśmy, jaki ogrom ludzi dobrej woli pomaga ludziom wycieńczonym i wyczerpanym. Nie wszyscy przeżyli te straszne dla nich dni i po dzień dzisiejszy ludzie na tym kawałku ziemi cierpią - napisał działacz. 

Prezes WOŚP nie krył oburzenia słowami Dudy. “Pana słowa, że takie zachowanie to głupota i zdrada, to kolejne brednie, jakie padają z Pańskich ust” - ocenił stanowczo Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe zarobki Jerzego Owsiaka po Polskim Ładzie! Ujawniono kwotę

Prezes WOŚP zapowiada, że fundacja będzie nadal pomagać

“Nadal, jak tylko będzie potrzeba, będziemy pomagać i to robimy według zasady dobrego Samarytanina, a Pana myślenie i czyny, których się często wstydzę, nigdy nie zatrzymają mnie i moich, naszych, przyjaciół przed uczciwymi i humanitarnymi działaniami ponad wszelkimi religiami i kolorami” - dodał. 

Na koniec Owsiak przyznał, że z optymizmem czyta ogrom komentarzy, których autorzy krytycznie oceniają zachowanie prezydenta. Wskazał również, że te komentarze “pokazują Polaków jako ludzi, którzy zawsze w sytuacjach ekstremalnych będą nieśli swoim bliźnim pomoc!”. 

Sonda
Zgadzasz się z Jurkiem Owsiakiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają