Jurek Owsiak

i

Autor: Tomasz Golla

O co chodzi?

Owsiak doniósł na Kaczyńskiego! Napisał list do ONZ

2022-10-13 7:00

Jerzy Owsiak właśnie ogłosił cel zbiórki w 31. finale Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy oraz hasło akcji w 2023 roku: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przy okazji nawiązał do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Przyznał się, że napisał w jego sprawie list do ONZ i KE. O co chodzi?

Na co WOŚP będzie zbierać pieniądze podczas 31. finału?

Jerzy Owsiak powoli zaczyna przygotowania do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbiórka ma pomóc w szybkiej diagnozie sepsy. - Doskonały sprzęt diagnostyczny, każda godzina, to jest 8 proc. szansy uratowania pacjenta. Po raz pierwszy gramy dla wszystkich i dla dorosłych i małych pacjentów – powiedział i podkreślił, że tym razem zbiórka ma pomóc zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Poinformował także, że rejestracja sztabów WOŚP ruszy już 17 października, a wolontariusze będą się mogli rejestrować od listopada.

Jerzy Owsiak ogłosił hasło zbiórki. Co na to Jarosław Kaczyński? 

Jerzy Owsiak zdradził także hasło zbiórki: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, wbijając przy okazji szpilę w Jarosława Kaczyńskiego, który podczas wystąpienia w Nowym Targu stwierdził, by w związku z trudną sytuacją energetyczną palić czym się da, oprócz opon. - Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami, (...) bo po prostu Polska musi być ogrzana – mówił były wicepremier. Jerzy Owsiak postanowił odpowiedzieć politykowi. - Kiedy palimy byle czym, to coś, czym palimy, trafi do kogoś z dala od nas. A więc, panie prezesie Kaczyński, proszę nie namawiać ludzi, żeby palili byle czym. Ja uprzejmie proszę, z całego serca. (…) Ja nawet w tej sprawie, jako ambasador celu zrównoważonego rozwoju ONZ, napisałem dwa listy. Jeden do sekretarza generalnego ONZ, drugi do Fransa Timmermansa, odpowiedzialnego za Europejski Zielony Ład – oznajmił. Jerzy Owsiak jeszcze nie otrzymał odpowiedzi.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAKIM SAMOCHODEM JEŹDZI JUREK OWSIAK

Sonda
Lubisz Jerzego Owsiaka?
Dudek: "Rządowi sprawa cen węgla wyrwała się spod kontroli" [Express Biedrzyckiej]