Pierwsze szczepionki przeciw COVID-9 są w Polsce

i

Autor: pixabay.com Pierwsze szczepionki przeciw COVID-9 są w Polsce

Oto pierwsza osoba szczepiona na COVID-19 w Polsce. Kim jest?

2020-12-26 16:28

Jak podaje radio RMF FM pierwszą osobą, która ma być zaszczepiona na Covid-19 w Polsce ma być Naczelna Pielęgniarka CSK MSWiA Alicja Jakubowska. Szczepienia ma dokonać doktor Artur Zaczyński. W następnej kolejności zaszczepionych ma zostać kolejnych czterech pracowników placówki. Pierwsze szczepienia mają rozpocząć się około godz. 8.

Według RMF FM w niedzielę rano do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie ma trafi 75 fiolek szczepionek, z których zostanie zaszczepione 375 osób, ponieważ z jednej porcji tworzy się dawki dla pięciu osób.

Pierwszą zaszczepioną osobą ma być Naczelna Pielęgniarka Alicja Jakubowska. Następny w kolejce jest dyrektor szpitala MSWiA Waldemar Wierzba, a później dr Artur Zaczyński – dyrektor szpitala tymczasowego na PGE Narodowym.

Jak twierdzi dyrekcja szpitala, procedura szczepienia personelu szpitala, który wyraził zgodę na szczepionkę, powinna zając pięć dni. Szczepionki mają trafic do kilku filii szpitala.

Pierwsza dostawa szczepionek dotarła do Polski z Belgii w piątek około godz. 22.00. Do niedzieli ma być rozparcelowana do tzw. Szpitali węzłowych. W nich od niedzieli zaczną się pierwsze szczepienia. Według informacji rządowych, cała procedura szczepionkowa przebiega do tej pory zgodnie z planem. Jak zapowiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, jeszcze w tym roku 300 tys. Sztuk szczepionek ma trafic do Polski.

Warszawska wigilia z dowozem. Reporterzy "SE" rozwieźli świąteczne paczki