Dawid Helsner, Jacek Kurski, Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Radio Maryja/YOUTUBE, Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS, Alex Marcinowski Dawid Helsner, Jacek Kurski, Tadeusz Rydzyk

Oszałamiająca kariera człowieka Rydzyka. Od polityki przez pracę w TV Trwam. Wiemy, kim jest nowy nabytek TVP

2022-05-23 17:49

Zawrotna kariera Dawida Helsnera zdaje się stale rozpędzać. Mężczyzna przeszedł drogą od polityki po media. Od Prawa i Sprawiedliwości, przez TV Trwam aż po TVP. Helsner jest bowiem nowym nabytkiem prezesa TVP Jacka Kurskiego. Wcześniej nowy pracownik TVP studiował m.in. na uniwersytecie o. Tadeusza Rydzyka.

TVP ma nowe pracownika. Według informacji portalu Wirtualne Media do ekipy "Wiadomości" TVP dołączył Dawid Helsner, który zaczął pracę w dzienniku informacyjnym od materiału o Polskich Kolejach Linowych.

Turyści z pewnością będą zachwyceni. Po dwóch latach modernizacji otwarto nowy ośrodek Polskich Kolei Linowych w Górze Parkowej w Krynicy Zdroju. Wjazd niezwykłą koleją będzie podróżą w czasie do lat 30. - zapowiedziała Edyta Lewandowska w wideo zamieszczonym na Twitterze, na kanale "Wiadomości" TVP.

Ojciec Rydzyk znów prosi o pieniądze. Czasu jest niewiele!

W życiorysie Helsnera możemy doszukać się epizodu w Prawie i Sprawiedliwości, TV Trwam oraz w katolickim programie TVP1. Pracownik TVP jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Kolejnym kierunkiem była politologia, którą Helsner studiował w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Po skończeniu studiów na uczelni ks. Tadeusza Rydzyka Helsner zaczął współpracować z TV Trwam. Tam przygotowywał materiały dla programu "Westerplatte młodych". 

Jak to było z tą polityką?

Z mediów próbował wejść do wielkiego świata polityki, ale bezskutecznie. W 2014 roku kandydował do rady gminy Leszno z ramienia PiS. Mandat otrzymał dzięki rezygnacji samorządowca Piotra Koisa. Wszystko jednak wskazuje na to, że przynajmniej na razie Helsner nie planuje powrotu do polityki. 

Express Biedrzyckiej 23.05 (Jarosław Gowin, gen. Waldemar Skrzypczak, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak
Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE